Menu
CHIP Speedtest

Spuštění aplikace opět s otevřeným oknem

07.11.2009 00:00 | Redakce Chip
Od jisté doby se vyvolání rychlého fotoeditoru přestalo dařit – objeví se jen jeho tlačítko v hlavním panelu. Co se to děje?

Spuštění aplikace Microsoft Photo Editor opět s otevřeným oknem

Od jisté doby se vyvolání rychlého fotoeditoru přestalo dařit - objeví se jen jeho tlačítko v hlavním panelu. Co se to děje?

Programy jako Photo Editor při zavírání zapisují velikost a pozici programového okna do systémového registru. Díky tomu se aplikace při příštím vyvolání mohou na obrazovce objevit přesně v té podobě, v jaké byly uzavřeny. Pokud se v systémovém registru - například po havárii programu nebo Windows - ocitnou nesprávné údaje, může to mít popsané následky. V takovém případě musíte špatná data vymazat, aby aplikace opět mohla zaznamenat korektní hodnoty.

Za tím účelem otevřete v editoru registru klíč »HKEY_CURRENT_USERSofwareMicrosoftPhoto Editor3.0Microsoft Photo Editor«. Údaj »3.0« znamená verzi, a na konkrétním počítači tedy může znít jinak. Po otevření klíče vymažte v pravé části okna položku »InitialPosition«. Pak editor registru uzavřete a restartujte Photo Editor. Okno programu by se teď mělo zobrazit jako obvykle a mělo by správně reagovat. Při uzavření Photo Editor opět do systémového registru správně uloží údaje o

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání