Menu
CHIP Speedtest

Spuštění Průzkumníka pokaždé v novém procesu

24.09.2012 04:00 | Redakce Chip
Spuštění Průzkumníka pokaždé v novém procesu
I když Průzkumník ve Windows 7 prezentuje různé adresáře v různých oknech, operační systém pro to využívá jen jeden jediný proces se jménem „explorer.exe“.

Když má tento proces problémy, projeví se to na všech oknech, a dokonce i na ploše. Abyste tomuto zabránili, můžete spustit Průzkumníka Windows explicitně v novém procesu a minimálně ho tak „odpojit“ od plochy. Zmáčkněte proto [Shift] a přidržte klávesu stisknutou, přitom klikněte pravým tlačítkem myši na symbol adresáře. Nyní zvolte z kontextové nabídky „Otevřít v novém procesu“.

Pro Průzkumníka Windows nemůžete vytvořit více než dva procesy. Když však použijete druhý proces pro navigaci v systému souborů, nabízí se vám možnost ho při problémech bez váhání ukončit. Plocha díky tomu zůstane nedotčená. V případě problému otevřete Správce úloh: do něj se dostanete tak, že kliknete pravým tlačítkem myši do volného místa na hlavní liště a vyberete kontextovou nabídku stejného názvu. Potom můžete v záložce „Aplikace“ kliknout pravým tlačítkem myši na odpovídající úlohu a „Přepnout“. Tak bezpečně určíte, že vybráním „Ukončit úlohu“ zavíráte správný proces „explorer.exe“.

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání