Menu
CHIP Speedtest

Spuštění routeru s novou IP adresou

29.08.2013 06:40 | Redakce Chip
Spuštění routeru s novou IP adresou
Stahujete-li často z internetu a nemáte providerem přidělenou pevnou IP adresu, určitě znáte trik, jak obejít služby, které uživatele omezují například na jedno stažení za den: stačí se jen odpojit od internetu, poté znovu připojit a získat novou IP adresu, a můžete stahovat znovu.

Někteří uživatelé tento proces odpojení/připojení řeší složitě v rámci Windows, nebo dokonce vypnutím a zapnutím routeru. To je ale zcela zbytečné: stačí jen využít speciální freeware Router Reconnect, který to automaticky sám zvládne během chvíle. Program najdete na www.chip.de/downloads/Router-Reconnect_45080236.html. Po stažení programu stačí jen rozbalit ZIP archiv a v režimu příkazové řádky spustit program »Router reconnect.exe«

Poznámka: Tento nástroj není kompatibilní se všemi routery. Pokud nedojde k opětovnému připojení do sítě, musíte ho manuálně aktivovat sami. Pro tento účel klikněte v ovládacích panelech na sekci

»Síť a Internet« a poté na »Centrum síťových připojení a sdílení«. Zde klikněte v levé části na odkaz »Změnit nastavení adaptéru«. Pravým tlačítkem klikněte na svůj router a z kontextové nabídky zvolte příkaz »Připojit«.

 

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání