Menu
CHIP Speedtest

Srovnávací test laserových multifunkcí

11.11.2010 11:37 | Redakce Chip
Srovnávací test laserových multifunkcí
Laserová multifunkční zařízení mají vyšší pořizovací náklady než zařízení inkoustová a většinou také dráže tisknou. Pokud ale hledáte tiskárnu se skenerem a kopírkou pro malou kancelář a zároveň potřebujete, aby vám vytištěné dokumenty vydržely, jsou právě laserová multifunkční zařízení tou nejlepší volbou.

V rámci testu jsme zkoumali zařízení s cenovým rozsahem od 5 000 Kč do 21 000 Kč, takže není divu, že na vrcholu tabulky se umístila hlavně dražší zařízení. V tabulce však podrobně uvádíme všechny naměřené hodnoty, včetně měření kvality tisku, skenování a kopírování, rychlosti tisku, skenování i kopírování a tiskových nákladů při použití vysokokapacitních i standardních tonerových náplní. Díky tomu si můžete vybrat ideální přístroj ze všech cenových kategorií; stačí, když si zvolíte požadovanou nákupní cenu, a pak už se budete orientovat jen podle požadovaných parametrů. Doporučujeme sledovat hlavně sloupec s náklady na tisk, protože právě u nejlevnějších multifunkčních zařízení bývají tiskové náklady logicky nejvyšší. Laserová barevná multifunkční zařízení jsou konstrukčně poměrně složitá, rozhodně o dost složitější než inkoustová multifunkční zařízení. Protože ceny těchto přístrojů musí neustále klesat, nelze se divit, že výrobci jsou nuceni vydělat hlavně na jejich provozu.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání