Menu
CHIP Speedtest

Srovnávací test smartphonů se dvěma sim kartami

16.05.2013 20:35 | Redakce Chip
Srovnávací test smartphonů se dvěma sim kartami
Smartphony se dvěma SIM kartami měly špatnou pověst málo spolehlivých zařízení s řadou omezení. Jak jsme zjistili během testu, fungují dnes bez jakýchkoliv problémů a sehnat lze i levné a povedené modely. Vyzkoušeli jsme devět smartphonů s cenou od necelých 2 000 Kč až po 8 000 Kč.

 

 

 

Smartphone vybavený dvěma SIM kartami má řadu výhod. Chová jako dva nezávislé telefony, takže volat z něj lze buď pomocí jedné SIM karty, nebo pomocí druhé SIM karty, ale zároveň se vám na obě čísla mohou dovolat ostatní lidé, a to i v případě, že z jednoho čísla momentálně voláte. Telefon tedy dokáže být zároveň na příjmu pod oběma sítěmi. Uživatelé, kteří musí například z pracovních důvodů, být na příjmu na dvou telefonních číslech tak nemusí nosit po kapsách dvě zařízení. Kontakty z obou SIM karet máte kdykoliv k dispozici v jednom sdruženém adresáři.

Dual SIM telefony můžete ocenit i v případě, že často jezdíte do zahraničí. Zvláště při delším pobytu se vyplatí koupit předplacenou zahraniční SIM kartu a používat ji k lokálním hovorům nebo například pro připojení k zahraničním datovým sítím. Datový roaming je totiž stále celkem drahou záležitostí. Dvousimkové smartphony také používají lidé, kteří často jezdí například na Slovensko, nebo uživatelé, kteří bydlí v pohraničí a chtějí používat například zahraniční datové služby. Stejně tak jejich výhodu mohou ocenit lidé, kteří mají chalupu na místě se špatným mobilním pokrytím od jejich hlavního operátora. Nestačí vám datový limit vašeho mobilního tarifu? Pořiďte si druhou SIM kartu se samostatným datovým tarifem od konkurence.

Celý článek si můžete přečíst v papírovém Chipu 6/2013 nebo v jeho elektronické verzi pro tablety, který vychází 24. května 2013.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání