Menu
CHIP Speedtest

Stačí jen mávnout: Ovládání počítače pohybem

20.05.2011 05:00 | Redakce Chip
Stačí jen mávnout: Ovládání počítače pohybem
Způsob, jakým ovládáme naše počítače, se za celé roky prakticky nezměnil. Nadvláda myši a jí příbuzných zařízení však nemusí trvat věčně – již brzy se můžeme obejít i bez nich.

Ovladač Kinect k herní konzoli Xbox, snímající pohyb uživatele, zaznamenal obrovský obchodní úspěch a ukázal, co uživatelé opravdu chtějí – zbavit se klasických ovladačů a řídit vše pouze pohybem ruky. Jelikož je možné Kinect připojit i k počítači, netrvalo dlouho a objevily se první pokusy o využití pohybového ovladače mimo herní konzoli Xbox. Microsoft, tvůrce Kinectu, využití ovladače v počítačích s Windows nijak nebrání, ba právě naopak – přislíbil uvolnění souvisejících vývojářských nástrojů. Budoucí možnosti využití ovladače Kinect ve Windows jsou značné a zdaleka nemusí končit jen u ovládání kurzoru pohybem ruky. Kinect je vedle kamer vybaven i mikrofony, využitelnými k hlasovému ovládání, dokáže sledovat pohyby více uživatelů zároveň, umí měřit vzdálenost a zvládne i mnoho dalšího. Ovládání počítače pohybem je jistě lákavá možnost, navíc si ji můžete vyzkoušet již nyní. Ukážeme vám, jaké jsou možnosti ovládání počítače pohybem. Článek najdete v Chipu 6/2011, který vychází 27. května.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání