Menu
CHIP Speedtest

Stavíme počítač snů

14.02.2013 15:40 | Redakce Chip
Stavíme počítač snů
Elegantní počítač do obývacího pokoje umí nejen stahovat, ukládat a přehrávat videa, ale zvládne toho mnohem víc. To všechno navíc jen za necelých 12 000 Kč.

 

 

 

Pokud dnes chcete na velké obrazovce obývacího pokoje sledovat nejen klasické televizní vysílání, ale i filmy uložené na optických discích, pevných discích i na internetu, potřebujete celou řadu samostatných zařízení – nebo je všechna můžete nahradit jednoduchým a praktičtějším samostatným počítačem. Ukážeme vám, jak sestavit počítač, který v podobě jedné elegantní skříně nahradí DVB-T přijímač, TV rekordér, multimediální přehrávač a NAS disk. Chip PC navíc nabídne spoustu úložného prostoru pro filmy v HD rozlišení a dostatek výkonu pro jejich bezproblémové přehrávání. Pomocí programu MediaPortal (najdete ho na našem DVD) můžete ovládat multimediální provoz počítače nebo například procházet televizní programy či multimediální knihovny a pouštět si trailery k nejnovějším filmům.

Prostřednictvím dalších nástrojů můžete počítač vzdáleně ovládat přes internet. Odpoledne si tak můžete z práce spustit nahrávání oblíbeného sportovního přenosu nebo stahování filmu, na který se večer chcete podívat. Doma si pak multimediální obsah můžete pouštět na velkoplošné televizi nebo jej streamovat na jiný počítač či mobilní zařízení. Windows 8 podporují rychlé probouzení počítače ze spánkového režimu a snadné ovládání PC z pohovky. Dlaždice rozhraní Metro, určené hlavně pro provoz tohoto systému na tabletech, lze provozovat i na velkém televizoru.

Praktický NAS

Kromě přehrávání multimediálních souborů poslouží náš tichý a energeticky nenáročný počítač i jako vysokokapacitní NAS server. Ideálně tak poslouží i jako centrální domácí úložiště domácí sítě. Automaticky se postará i o obnovení přerušeného stahování dlouhých souborů nebo poslouží jako server pro zálohování vybraných souborů počítačů připojených do domácí sítě.

Celý článek si budete moci přečíst v papírové nebo elektronické verzi Chipu 3/2013, který vychází 22. února.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání