Menu
CHIP Speedtest

Streamování multimediálních souborů z NAS na DLNA zobrazovacím zařízení

21.07.2013 12:40 | Redakce Chip
Streamování multimediálních souborů z NAS na DLNA zobrazovacím zařízení
Předpokladem pro realizaci našeho doporučení je samozřejmě to, že máte NAS disk Synology s nainstalovaným programem DiskStation Manager a zprovozněným pevným diskem. Kromě toho musíte mít také nainstalovaný program „Media server“ z dostupného balíčku aplikací.

Aby bylo možné z NAS serveru streamovat multimediální soubory a ty pak přehrávat na nějakém DMA zařízení (digital media adapter – adaptér digitálních médií), musíte ho správně nakonfigurovat. Začněte tím, že určíte jazyk nabídky DMA („DMA menu langure“) a styl pro ukládání a organizaci multimediálních souborů. Můžete si vybrat jeden z předdefinovaných stylů nabídky nebo si můžete vytvořit svůj vlastní styl. Dále v závislosti na svých preferencích proveďte úpravu nastavení pro procházení médii a aktivujte podporu převodu, která umožňuje přehrávat více mediálních souborů v různých formátech.

V sekci Kompatibilita s DMA můžete vylepšit kompatibilitu DMA, aby DMA zařízení přehrávala multimediální obsah uložený na DiskStation bez potíží. Vyzkoušejte nejprve některý z předpřipravených profilů DLNA, i když používáte jiné zařízení od jiného výrobce. Potom vyzkoušejte, zda se k médiím dostanete pomocí televizoru nebo třeba herní konzole PS3.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání