Menu
CHIP Speedtest

Supertablet pro šéfa Gazpromu

17.07.2013 16:05 | Redakce Chip
Supertablet pro šéfa Gazpromu
Ani za hluboké hospodářské krize se zpravidla příliš nesnižuje poptávka po superluxusním zboží pro nejbohatší a nejmocnější lidi světa. Svědčí o tom i aktuální poptávka ruského gigantu Gazprom po tabletu pro svého ředitele Alexeje Millera.

Jeden z nejmocnějších mužů Ruska a blízký spojenec prezidenta Putina si ale, na rozdíl od arabských šejků, nepotrpí na okázalost v podobě zlata a drahých kamenů. Požadavky na tablet, který mu má pomoci s každodenním řízením plynárenského kolosu, jsou veskrze standardní. Jeho tablet by měl běžet na operačním systému iOS a musí podporovat datové přenosy přes 3G, GPRS a Wi-Fi. Během 15 sekund musí tablet stáhnout data o denním provozu firmy a pak spolehlivě ochránit citlivé firemní informace. Podle mluvčího Gazpromu se ovšem nejedná o „běžný počítač“, ale o zařízení, které pomůže panu Millerovi řešit komplexní problémy správy ruské megafirmy.

Zájemci o výrobu supertabletu, v ceně bezmála 4 000 nejdražších iPadů, musí své nabídky předložit do 22. června. Mluvčí Gazpromu zároveň nevyloučil, že se může objevit i nabídka na zařízení za nižší než maximální cenu ve výši 119,7 milionů rublů (cca 74 milionů korun). Moskevský zástupce firmy Apple se k zajímavé poptávce odmítnul vyjádřit.

Diamanty posázený iPad za 150 tisíc dolarů bude proti tabletu šéfa Gazpromu jen lacinou tretkou
Diamanty posázený iPad za 150 tisíc dolarů bude proti tabletu šéfa Gazpromu jen lacinou tretkou

Zdroj: Bloomberg.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání