Menu
CHIP Speedtest

Surfování pomocí DNS požadavků v zašifrované podobě

19.11.2012 09:10 | Redakce Chip
Surfování pomocí DNS požadavků v zašifrované podobě
DNS (Domain Name System) převede při „volání webové stránky“ název zadaný uživatelem na příslušnou IP adresu. Vzhledem k tomu, že toto „volání stránky“ je vždy provedeno nezašifrovaným způsobem, mohou potenciální útočníci sledovat vaše surfování, nebo dokonce mohou změnit váš požadavek na zobrazení nějaké jiné webové stránky.

Šifrování dat by mělo zajistit, že nebude možné sledování DNS dotazu, nebo dokonce manipulace s ním. Pro větší bezpečnost tak lze doporučit použití bezplatného nástroje DNSCrypt, který je v současné době k dispozici pro Windows jako preview verze. Software je k dispozici na adrese www.opendns.com/technology/dnscrypt/. Jediným dodatečným předpokladem pro použití je nainstalovaný NET-Framework verze 3.5.

Program funguje okamžitě po instalaci a svou práci provádí nenápadně na pozadí. Přístup k tomuto nástroji můžete získat přes informační sekci v Ovládacích panelech.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání