Menu
CHIP Speedtest

Swift To-Do List 8

22.07.2013 22:00 | Redakce Chip
Swift To-Do List 8
Uveřejněno na Chip DVD 08/13.

Chip DVD vám představuje Swift To-Do List 8, program od českého výrobce Dextronet, zabývající se rychlým a snadným vytvářením poznámek a úkolů. Mezi silné stránky aplikace patří hlavně jeho rychlost a uživatelsky přívětivé prostředí. Dále také ohromné množství nastavení vzhledu aplikace, volby informativních sloupců, vytváření kategorií, priorit a jejich barevné oddělení. Nová úloha / poznámka může obsahovat krom názvu také datum, do kterého je třeba činnost vykonat, prioritu, připomínku, poznámky, přílohy a opakování. Po nastavení a případném zabezpečení poznámek heslem (dokonce i s šifrováním) je možnost úlohy přehledně vytisknout či exportovat do webového dokumentu nebo Excelu. Swift To-Do List 8 se také dokáže pár kliknutími přenést i s celou databází na přenosný USB flash disk, nebo importovat úkoly z jiných aplikací, jako třeba Outlook, Lotus Notes nebo Task Coach.

Na Chip DVD najdete plnou verzi aplikace Swift To-Do List 8 ve verzi Home s cenou licence kolem 900 Kč. Verze Pro/Ultimate umí skrývat nepotřebná pole, přidá panel kalendáře, pod úkoly, procentuální uskutečnění úkolu, nastavení data, času jeho začátku a konce, posílání e-mailových připomínek, počítač uplynulé doby strávené nad úkolem, extra ikony, více řádků a mnoho dalších usnadňujících přídavků.

Hlavní okno s úkoly: Přehledné členění úloh, řazení dle priority, data, jména, možnost psaní poznámek.
Hlavní okno s úkoly: Přehledné členění úloh, řazení dle priority, data, jména, možnost psaní poznámek.

Znáte ten pocit - „Zítra bych měl udělat pár věcí. Kam to jen napsat, aby mi to nevypadlo z hlavy.“ Na papír to nemá dlouhodobý efekt, na mobilu není vhodná aplikace, na počítači není žádný dostatečně uživatelsky přívětivý program. „Však si na to vzpomenu“, říkáte si v naději. Jenže pozor, na počítači takový program existuje. Je jím Swift To-Do List 8. Psaní poznámek, připomínek, nápadů a jejich pořádání nebylo nikdy snadnější.

Připomínka: Okno, které na vás vyskočí, když si nastavíte připomenutí. Lze si zvolit i zvuk, který bude tuto událost provázet.
Připomínka: Okno, které na vás vyskočí, když si nastavíte připomenutí. Lze si zvolit i zvuk, který bude tuto událost provázet.

Rychlost a přehlednost

Swift To-Do List 8 předvádí svou sílu hlavně na poli rychlosti a přizpůsobitelnosti. Tři nastavitelné zkratky pro ukázání/skrytí Swift To-Do Listu, přidání nového úkolu a přidání nového úkolu z označeného textu dělají z této aplikace nesmírně jednoduchou a rychlou zbraň proti zapomínání. Stiskem kombinace kláves »CTRL+ALT+A« se před vámi objeví okno přidání nového úkolu. Toho samého lze docílit přímo z aplikace buď přes »Task« - »Add Task«, nebo kliknutím pravým myšítkem v oblasti úkolů a zvolením »Add Task«. V okně se nachází následující záložky:

»Task« - Ke zvolení je jméno / popis úkolu, barevně odlišená priorita, typ a datum, do kdy má být vyhotoven.

»Reminder« - Jak už název napovídá, jedná se o připomenutí v daný den a hodinu. Upozorněni budete oknem a zvukem, který lze v nastavení změnit.

»Notes« - K jednotlivým úkolům jde vytvořit i poznámky, do kterých lze vložit formátovaný text doplněný o obrázky, odkazy a dokonce i soubory.

»Attachments« - Přílohy ve formě složek, souborů, zástupců, e-mailů z Outlooku nebo Thunderbirdu.

»Reccurrence« - Opakování úlohy po dnech, týdnech, měsících, rocích a dalších upřesňujících parametrů. Už nikdy nezapomeňte narozeniny blízkých osob.

Nastavení priority: V položce »Manage« se nachází množství různých nastavení priorit, typů, filtrů a sloupců.
Nastavení priority: V položce »Manage« se nachází množství různých nastavení priorit, typů, filtrů a sloupců.

Řazení a uspořádání

Silou Swift To-Do List 8 není pouze velmi rychlé přidání úkolu, ale také bohaté možnosti umožňující různá upravení a uspořádání. V levé části hlavní okna je strom, do kterého je možno stiskem pravého myšítka a následnou volbou »Add To-Do List« nebo »Add Memo« přidat položky seznamu jako třeba hlavní úkoly, škola, práce, rodina, sport, hobby a další. Jednotlivé položky a podpoložky je možno rozdělit na tři typy:

• To-Do List - Klasický seznam úloh.

• List - Seznam spíše poznámek, věcí co nakoupit v obchodě a podobně.

• Memo - Pole, do kterého je možno vložit formátovaný text, obrázky, soubory, odkazy.

Každé položce lze přiřadit ikonu s obrázkem. Ve verzi Pro/Ultimate jich můžete najít dodatečných 100 dalších.

Přílohy k úkolům: Krom textových a obrázkových příloh je možno začlenit do poznámky/úkolu i různé zástupce, e-mailové adresy, složky nebo webové adresy.
Přílohy k úkolům: Krom textových a obrázkových příloh je možno začlenit do poznámky/úkolu i různé zástupce, e-mailové adresy, složky nebo webové adresy.

Export a tisk

Dalšími z úžasných vlastností Swift To-Do List 8 jsou různé varianty exportu uložených úloh a poznámek. Stačí si zvolit kýžené zápisky a přejít na »Task« - »Print or Export Task(s)«. V otevřeném okně máte na výběr sloupce, různé barvy, velikost textu, zda k úkolům přidat i poznámky nebo přílohy a další. Výsledný spis lze tlačítkem »Preview« prohlédnout a poté vytisknout, nebo také exportovat do webového formátu .html, nebo excelovského formátu .csv. V něm však bohužel nefunguje česká diakritika.

Nastavení

Pod záložkou »File« - »Options« naleznete mnoho nastavení týkajících se klávesových zkratek, chování programu, barev, řazení sloupců, nebo jak se má program chovat po provedení určitých operací. Je zde možnost chránit si své poznámky heslem a dokonce je i zašifrovat. Lidé z Dextronetu mysleli opravdu na vše.

Export: Poznámky je možno vytisknout na papír nebo exportovat do HTML/CSV souboru.
Export: Poznámky je možno vytisknout na papír nebo exportovat do HTML/CSV souboru.

Hlavní lákadla

Swift To-Do List 8 vyniká bravurně svou rychlostí přidávání poznámek, bude se vám líbit možnost přidání úkolů klávesovou zkratkou, rychlou volbou priority nebo kategorie, času či opakování. Další z kvalitních doplňků je možnost výběru z nespočtu různých sloupců v hlavním okně, které vás budou informovat jen o tom, o co máte zájem, a nevnucují nepotřebné informace. Přepínat můžete také mezi zobrazením jen jedné kategorie úkolů, stromového vzezření, nebo vše najednou. Samozřejmě zde naleznete i různé filtry zobrazení, možnosti importu úkolů z jiných aplikací, přenesení aplikace na USB disk, násobnou změnu priorit a dalších vlastností úkolů. Vše je možno přehledně vytisknout či exportovat do webové stránky / Excel souboru, nebo (po zakoupení profi verze) poslat upozornění po emailu. Swift To-Do List 8 je mocný nástroj pro správu poznámek, který by u nikoho neměl chybět.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání