Menu
CHIP Speedtest

Technologické trendy roku 2012

13.02.2012 08:58 | Redakce Chip
Technologické trendy roku 2012
Marie Hattar, viceprezidentka pro podnikový marketing ve společnosti Cisco, předpovídá na svém blogu desítku hlavních technologických trendů pro letošní rok.

1. Nové využití známých technologií

V letošním roce budeme svědky nových způsobů využití již dlouho známých technologií. Příkladem je snížení aerodynamického hluku automobilu Ford Escape pomocí technologie objevené před druhou světovou válkou nebo inteligentní termostat Nest, kombinující klasický termostat s připojením na internet a inovativním designem.

2. Internetové služby v televizi

Popularita zařízení Apple TV spustila u výrobců televizí vlnu inovací, zaměřených na propojení jejich produktů s internetovými službami.

3. Multimédia v mobilech

Současné technologie pro mobilní přenos dat jsou podstatně rychlejší než 3G a začínají se blížit standardu 4G podle specifikace, kterou stanovila Mezinárodní telekomunikační unie.

4. Bohatší zážitek z filmů

Již letos by mělo vzniknout více filmových titulů, připravených na rozšíření zážitku z jejich sledování v televizi o interaktivní komunikaci pomocí dalších zařízení, typicky mobilních telefonů.

5. Rozšíření cloudových technologií v sítích

Na veletrhu CES představila řada výrobců nová zařízení, umožňujících lepší kontrolu nad sítí a daty pomocí aplikací pro mobilní telefony. Principy cloudu jsou využívány pro rozšíření dostupnosti dat a zvýšení zabezpečení sítí.

6. Mezinárodní spolupráce

S pomocí cloudových technologií, telekonferencí a dalších způsobů spolupráce napříč celým světem bude možné najít řešení mnoha problémů a realizovat nové zajímavé projekty.

7. Zasíťovaná auta

Na rostoucí poptávku uživatelů na neustálé připojení k síti reagují výrobci aut vývojem technologií umožňujících řidičům připojení k internetu, sociálním sítím i propojení s ostatními řidiči v okolí.

8. Asistence při řízení

Funkce automatického parkování aut je jen zajímavý začátek. Vyřešení otázek kolem bezpečnosti a právní odpovědnosti autonomního řízení automobilů ovšem zabere ještě několik let.

9. Nepostradatelní virtuální asistenti

Virtuální asistentka Siri byla loni hlavním tahákem nového iPhonu 4S. Letos budou Microsoft a Google velmi spěchat s uvedením vlastní verze asistenční aplikace.

10. Rozpoznávání hlasu a hlasové ovládání

Rozpoznávání hlasu už nebude jen doménou chytrých telefonů. Jak ukázaly produkty na letošním veletrhu CES, hlasové ovládání pronikne i do televizí, počítačů a dalších zařízení.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání