Menu
CHIP Speedtest

Telefonujte zdarma přes internet

17.07.2013 06:45 | Redakce Chip
Telefonujte zdarma přes internet
Také už vás nebaví sledovat, jak si s námi telefonní operátoři pohrávají svými vysokými cenami a nesmyslnými podmínkami?

Telefonujete často s rodinou či přáteli? Pak vás určitě potěší, že již nepotřebujete mít předplacené volné minuty či SMS. Stačí vám jen připojení k internetu, ať už přes vaši domácí Wi-Fi, nebo internet v mobilu. Aplikace Viber je v podstatě obdoba programu Skype, s tím rozdílem, že Viber se registruje na vaše telefonní číslo a z přátel ve vašich kontaktech automaticky najde ty, kteří Viber rovněž používají. Kvalita hovoru přes Viber je naprosto stejná jako při klasickém spojení přes mobilní síť (i při použití mobilního internetového připojení), s jediným rozdílem, a to sice lehkým zpožděním, podobným jako při telefonování z IP telefonů. To ale není nic, na co by si člověk během několika prvních hovorů nezvykl.

Po nainstalování a spuštění aplikace vás Viber požádá o telefonní číslo, pod kterým se chcete zaregistrovat. Po zadání telefonního čísla (nemusí jít o aktuální číslo telefonu, což vám umožní například na pracovním telefonu používat Viber, jako kdybyste volali ze svého soukromého) vám Viber zašle SMS s registračním kódem. Po zadání kódu se aplikace spustí a automaticky najde vaše zaregistrované přátele. Od této chvíle můžete začít telefonovat zcela zdarma.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání