Menu
CHIP Speedtest

Tentokrát se taví notebooky Toshiba

06.09.2010 12:18 | Redakce Chip
Tentokrát se taví notebooky Toshiba
Stává se stále častěji, že výrobce notebooků musí určité modely stáhnout z trhu i od zákazníků, protože se mohou přehřát natolik, že se zkrátka částečně roztaví…

V červenci musilo být staženo půl milionu laptopů Sony Vaio; mohlo jim selhat řízení teploty, a pak se žárem zprohýbala klávesnice — hrozilo tedy i nepěkné popálení.

Tomu předcházelo květnové stažení sta tisíce baterií pro některé modely HP. Jejich baterie se mohly přehřát a roztrhnout — a uživatele při tom zranit.

Výrobcům v jejich snaze natěsnat co nejvíce do přitažlivě tenkého a lehkého těla snad uleví další pokrok v integraci a ještě úspornější mobilní obvody vyvíjené a uváděné IntelemAMD. Na vině však může být i přílišná snaha o tichost přístrojů — snaha vydržet se spuštěním větráčků do poslední minuty…

Nyní se především v Americe a Kanadě stahují notebooky Toshiba Satellite T135, T135DPro T130, a to ty kusy, jejichž modelová označení začínají PST3AU, PST3BU nebo PST3LU. Týká se to asi 41 000 kusů. U nás tyto modely nejsou a nebyly v oficiální nabídce Toshiby, a v nabídce Toshiby evropské je pouze model Pro T130. Může to tedy postihnout spíše toho, kdo si něco dovezl jednotlivě.

Příčinou tentokrát není přílišné natěsnání komponentů nebo nedostatečné chlazení, nýbrž vadná zdířka pro napájecí kabel od adaptéru. Pro vyjmenované modely doporučuje Toshiba stažení nového BIOS, který je prý schopen zjistit, že se zdířka přehřívá, a přívod z adaptéru v tu chvíli odpojit — a to nadobro — počítač je pak nutno donést do opravny.

Oficiální informace si můžete přečíst v podpůrném bulletinu ID 98082988.

Každopádně tento případ opět potvrzuje poučku, že na rozdíl od počítače stolního by běžící notebook neměl být ponecháván bez dozoru.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání