Menu
CHIP Speedtest

Test 10 bezpečnostních balíků

13.01.2011 11:28 | Redakce Chip
Test 10 bezpečnostních balíků
Pomocí vylepšené technologie se bezpečnostní balíky snaží odrazit nový nápor malwaru. Náš test ukazuje, jak spolehlivou ochranu opravdu nabízí…

Výrobci antivirů bojují s malwarem asi stejně marně, jako kdysi bojoval Don Quijote s větrnými mlýny. Počet nových virů se každým rokem zvyšuje a roste i frekvence, s níž tvůrci malwaru produkují tento destruktivní software. V současné době se každý den objevuje asi 55 000 nových vzorků malwaru. Mnohem více znepokojující je ale skutečnost, že se rapidně zvyšuje také jeho kvalita. Předzvěstí budoucího nebezpečí by mohl být například červ Stuxnet, který byl zaměřen na průmyslová zařízení. Výrobců antivirových nástrojů uvádějí, že trojské koně, keyloggery a boty jsou stále častěji naprogramovány zcela profesionálně, a proto jsou stále nebezpečnější. Bez antivirové ochrany tedy není otázkou to, zda bude počítač infikován, ale spíše kdy se tak stane. Spolu s testovacími laboratořemi AV-Test jsme prověřili, jak dobře současná generace bezpečnostních balíků chrání před moderními útoky.

Jaký je nejlepší bezpečnostní balík a který software naopak spíše škodí než chrání? Odpověď na tyto otázky najdete v Chipu 2/2011, který vychází 21.1.2011.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání