Menu
CHIP Speedtest

Test 25 inkoustových multifunkcí

09.06.2013 12:00 | Redakce Chip
Test 25 inkoustových multifunkcí
Inkoustová multifunkční zařízení se svým laserovým protějškům dokážou vyrovnat jak rychlostí tisku, tak nízkými tiskovými náklady. Vyzkoušeli jsme 25 zařízení.

 

 

 

Již léta se říká, že tisk na papír už není moderní a že bychom měli používat pouze elektronické dokumenty. Pravda, není nutné tisknout vše, co nám přijde do mailu, a čím méně tiskneme, tím víc ušetříme, ale bez tiskárny se ještě nějaký čas neobejdeme. Zvláště pokud umí navíc i skenovat, kopírovat, faxovat a tisknout z mobilních telefonů a tabletů. Samostatných tiskáren formátu A4 už se prodává jen minimální množství, nárůsty prodejů se týkají pouze zařízení formátu A3, ale o multifunkční zařízení je stále zájem. Jejich prodeje sice drobně rostou, jak ale jejich cena neustále klesá, objem utracených peněz v tomto segmentu stagnuje. Pokud už se někdo rozhoduje o nákupu nové tiskárny, dá většinou přednost multifunkčnímu zařízení s bezdrátovou konektivitou a možností tisku prostřednictvím vysokokapacitních inkoustových kartridží. Zájemci také kladou důraz na to, aby jejich nové zařízení dokázalo tisknout dokumenty poslané z chytrého telefonu nebo tabletu a podporovalo spolupráci jak s Androidem, tak s iOS.

Vyzkoušeli jsme 25 inkoustových multifunkcí, určených jak pro kancelářský, tak pro domácí provoz a porovnali je z hlediska kvality a rychlosti tisku, výbavy a tiskových nákladů.

Celý článek si můžete přečíst v papírovém Chipu 7/2013 nebo v jeho elektronické verzi pro tablety, který vychází 21. června 2013.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání