Menu
CHIP Speedtest

Test 30 nejnovějších SSD disků s kapacitou 250 GB

05.12.2012 17:40 | Redakce Chip
Test 30 nejnovějších SSD disků s kapacitou 250 GB
SSD disky urychlí chod vašeho PC nebo notebooku výrazněji než jakákoliv jiná komponenta. V naší laboratoři jsme vyzkoušeli přes 30 SSD disků s kapacitou 250 GB a prozradíme vám o nich vše.

 

 

 

Ceny SSD disků padají ještě rychleji než hodnota akcií Facebooku – za posledních šest měsíců klesly na polovinu. Jinak řečeno, za stejné peníze dnes pořídíte SSD disk s dvakrát vyšší kapacitou než před půl rokem. Nejvýhodnější poměr mezi kapacitou a cenou nabízejí v současnosti SSD disky kategorie 250 GB (tedy s kapacitou 240, 250 nebo 256 GB) a zdá se, že éra 120GB SSD disků (které jsme testovali v Chipu 10/2012) se stává minulostí. Větší kapacita SSD disků přináší řadu výhod. Na 250GB disk se vejdou klidně i dva operační systémy, všechny potřebné aplikace i hry a sada nejoblíbenějších filmů. Ani pak nebude 250GB SSD disk nepříjemně zaplněn, a bude tedy pracovat na maximální výkon a jeho paměťové buňky se nebudou zbytečně opotřebovávat. Datově méně náročným uživatelům může 250GB stačit i jako jediný disk stolního počítače, pokud budete potřebovat prostoru více, stačí si pořídit externí magnetický pevný disk, na který se pohodlně vejdou všechna vaše multimediální data i záloha pracovního notebooku.

Na trhu s SSD disky panuje momentálně docela zmatek. Výrobci matou zákazníky množstvím různých modelových řad, osazených různými typy buněk a řadičů, a nové disky přicházejí na trh rychleji, než se ty starší stihnou prodávat. Výsledkem je, že prodejci nabízí ve stejné době několik generací disků s podobným označením a zákazník by si měl dát pozor, který model si vybere.

Abychom vám zajistili přesné výsledky, podrobili jsme všechny SSD disky důkladnému a zdlouhavému testu – a byl to zajímavý boj až do samého konce. Na poslední chvíli dorazily jak nové modely M5 od Plextoru, tak i expresní zásilka z Koreje. Samsung momentálně nabízí nejlepší SSD disky, a proto jsme byli zvědavi, jestli bude nová modelová řada 840 a 840 Pro stejně dobrá jako do té doby vítěz našich srovnávacích tabulek, SSD disk Samsung 830.

Celý článek si můžete přečíst v papírovém Chipu 1/2013 nebo v jeho elektronické verzi pro tablety.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání