Menu
CHIP Speedtest

Test: Acer Aspire V3-772G Gold

21.08.2013 13:00 | Redakce Chip
Test: Acer Aspire V3-772G Gold
Na začátku července nám do redakce konečně dorazily první notebooky s novou generací procesorů Intel Haswell. Kromě úsporné verze, kterou jsme měli možnost vyzkoušet v ultrabooku Sony Vaio Pro 11, jsme měli šanci otestovat i výkonnější model Core i 7-4702MQ, zasazený do notebooku Acer Aspire V3-772G Gold.

 

 

 

Na rozdíl od ultramobilní verze, která je zajímavá hlavně úsporným provozem prodlužujícím výdrž při práci na akumulátor, je tato verze zaměřena především na výkon. V kombinaci s hned 16 GB RAM a výkonnou grafikou nVidia GF GTX760M se jedná o stroj, jenž snadno nahradí pracovní nebo herní stolní počítač. Celkový vysoký výkon sestavy poněkud snižuje spolupráce s magnetickým HDD, takže ačkoliv v testu Cinebench (který má určit výkon CPU) dosahuje špičkových hodnot, celkový výkon konfigurace, měřený pomocí komplexních benchmarků PCMark 7 a PCMark 8, ukazuje pouze průměrné výsledky. V reálném provozu se však po načtení používaných aplikací do ohromné, 16GB operační paměti notebook jeví jako svižná mašina, kterou zpomalují pouze okamžiky, ve kterých sestava ukládá nebo načítá data z HDD disku.

Výkonná integrovaná grafika umožňuje plynulé hraní i těch nejnáročnějších her, v nejnovějším testu 3DMark dosáhla ve scénáři Cloud Gate celkového výkonu 8 115 bodů a v ještě náročnějším režimu Fire Strike pak 2 048 bodů. S ohledem na vysoký výpočetní a grafický výkon i na velký, 17,3" displej si budou tento notebook uživatelé pořizovat i jako herní stroj. Zde ale nechápeme, proč výrobce použil displej s rozlišením pouze 1 600 x 900 bodů a proč se na klávesnici (kde je místa dost) nachází tak malé kurzorové klávesy. Pravda, hry se většinou ovládají pomocí kláves WASD nebo pomocí numerického bloku, jejichž klávesy jsou dostatečně velké.

Portová výbava odpovídá nasazení stroje jako náhrady za stolní počítač. Konstrukce a provedení šasi jsou na slušné úrovni, nikde nic nevrže, notebook se nekroutí a víko pevně chrání displej. Vcelku je to slušný notebook, který chválíme za vysoký výkon CPU a GPU, ale jemuž vyčítáme absenci systémového SSD disku a nedotykový displej, který má na použitou úhlopříčku malé rozlišení.

Technická data

CPU / RAM         Core i 7-4702MQ (2,2–3,2 GHz) / 16 GB

Grafika                 nVidia GeForce GTX760M

Displej (úhlopříčka / rozlišení)   17,3“ / 1 600 x 900 bodů / lesklý / nedotykový

HDD / ODD         1 TB / DVD-RW

Porty                    2x USB 3.0, 2x USB 2.0, VGA, HDMI, LAN, Wi-Fi, Bluetooth, čtečka pam. karet

3DMark (body):                               CG 8115, FS 2048

Cinebench R11.5             CPU 6,35 / OpenGL 54,53 fps

Rozměry / hmotnost     41,5 x 27,5 x 3,5 cm / 3,2

CHIP velmi dobrý 1,6

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání