Menu
CHIP Speedtest

Test bezpečnostních balíků

06.12.2011 14:36 | Redakce Chip
Test bezpečnostních balíků
V našem speciálním testu vám ukážeme, jak obstojí nové bezpečnostní balíky proti záplavě malwaru, která na váš počítač útočí ze všech stran.

Pokud srovnáte novinky s předchozí generací těchto nástrojů, na první pohled příliš mnoho rozdílů nezaregistrujete – změny jsou skryty především v programovém kódu. A právě proto jsme podrobili devět vybraných bezpečnostních balíků důkladným testům, které nám ukážou, jak jsou tyto programy připraveny na rostoucí počet útoků malwaru. Také nás zajímalo, zda už výrobci odstranili největší slabinu z loňského testu – špatnou dezinfekci malwaru ze systému. Je ale nutné i podotknout, že to výrobci bezpečnostních nástrojů nemají lehké: například Symantec zaznamenal v uplynulém roce celkem 286 milionů různých virů, trojských koní a podobných škůdců. Většina z nich má sice jepičí život, ale i za těch pár dní existence stačí nakazit v průměru tisíce počítačů.

Tento článek najdete v Chipu 1/2012, který vychází 15.12. 2011.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání