Menu
CHIP Speedtest

Test Google Chrome 11 - o 40% rychlejší!

02.05.2011 08:05 | Redakce Chip
Test Google Chrome 11 - o 40% rychlejší!
Zřejmě je ještě rychlejší a ještě výkonnější. Google Chrome 11 přináší rozpoznávání řeči a „svěží“ logo.

Google nás opět překvapil svou rychlostí jakou vydal novou a stabilní verzi prohlížeče Chrome. Nová verze s číslem 11 se objevila na webu „pouhých“ sedm týdnů po vydání verze s označením 10. Co je v Google Chrome 11 nového?
Google přinesl nové, svěží a jednodušší logo a jednu velmi důležitou věc – podporu pro rozpoznávání hlasu pomocí HTML – bez instalace rozšíření, jako je Adobe Flash apod.

Co to znamená pro nás, pro uživatele? Mnohem jednodušší služba Překladač Google a šance, že se i jiné stránky také začnou zajímat o rozpoznávání řeči. Od této chvíle nemusíme už ručně zadávat slova, nebo věty, které chceme přeložit - stačí stisknout tlačítko a text k překladu jednoduše namluvit. Aby to nebylo tak zázračné a nadšení nepřekonávalo možnosti, rozpoznávání řeči zatím funguje pouze v angličtině! Jak to vypadá v akci, můžete vidět na obrázku.

Překladač Google také umožňuje poslech přeloženého textu. Stačí kliknout na tlačítko „Poslech“ - tato funkce funguje také v češtině.

Překladač Google - Mluvte

Ještě lepší výkon

Jelikož se Google oficiálně nechlubí výkonem Google Chrome 11, rozhodli jsme se provést soubor standardních testů pro internetové prohlížeče. Zde jsou některé vybrané výsledky!

Kraken je test vyvinutý nadací Mozilla a testuje výkon JavaScriptu. Výsledek je překvapivý, protože Chrome 11 je výrazně rychlejší než předchozí verze s označením 10, a dokonce i než Firefox 4.0. Jak to vypadá tak Google aktualizuje ve svém prohlížeči motor V8, který je odpovědný právě za provoz JavaScriptu. Výsledky jsou velmi uspokojivé.

Kraken Benchmark

GUIMark2 testuje výkon pomocí GPU. Zpětná vazba Chrome 11 je mírně lepší než v předchozích verzích. Test byl proveden po aktivaci hardwarové akcelerace. Hardwarovou akceleraci je zapotřebí aktivovat ručně zadáním „about:flags“ do adresního řádku prohlížeče a aktivací položky GPU Accelerated Canvas 2D.

 alt=

Tady pro změnu, Chrome 11 dosáhl mírně lepšího výsledku, než Chrome 10. I tak jsou Google a Opera mnohem pomalejší, než jiné aplikace.

Zdá se, že vývojáři mají před sebou ještě hodně práce. Podívejte se na výsledky testu LucidChart. LucidChart je webovou aplikací, která slouží k vytváření různých druhů diagramů a grafů.

LucidChart

Proč nejnovější verze Chrome vyšla v testu tak špatně? Protože Chrome zahrnoval zrychlení, které zvyšuje výkon v jednotlivých testech. Při vypnutí této funkce se výsledek vrací k normálu, což je až 74 fps.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání