Menu
CHIP Speedtest

Test: HAL 3000 Silent Pro

19.07.2013 07:00 | Redakce Chip
Test: HAL 3000 Silent Pro
Díky trendu snižování TDP si už téměř nevzpomínáme, jak strašně hlučné byly počítače před deseti patnácti lety. Nízká hlučnost patří při výběru PC k podceňovaným parametrům, pokud jste ale někdy pracovali na absolutně tichém notebooku či počítači, už nebudete chtít měnit. Přesto ještě dnes uživatelé podvědomě hlučný provoz stolních počítačů tolerují. O tom, že je to zbytečné a že lze postavit nebo koupit tichý a zároveň výkonný počítač, nás přesvědčila sestava HAL3000 Silent Pro.

 

 

 

Tajemství tichého chodu počítače HAL3000 Silent Pro spočívá v kombinaci kvalitní pevné skříně, pasivně chlazené grafické desky, pasivního zdroje, pomalootáčkového chladiče CPU, systémového SSD disku a tandemu dvou 2,5“ tichých HDD pro uložení dat. 2,5“ magnetické disky jsou uloženy v šuplících, které jsou od skříně odděleny gumovými podložkami. O tichou cirkulaci vzduchu ve skříni se starají dva pomalé ventilátory. Při provozu je stroj opravdu naprosto bezhlučný, slyšet je jen na pár sekund krátce po startu, pak zmlkne a nebýt modrého podsvícení vnitřku skříně, které ven proniká skrze boční okno, ani bychom nevěděli, že nám na stole pracuje počítač.

Navzdory tichému chodu nabízí počítač špičkový výpočetní a velice solidní herní výkon. Kombinace procesoru Intel Core i7-3770, 8 GB RAM, systémového disku Intel SSD 330 a grafiky Radeon HD 7700 Ultimate bohatě stačí na provoz jakýchkoliv her či aplikací. Dva datové 2,5“ HDD jsou zrcadleny do RAID 1 a nabízí tak celkovou kapacitu 1 TB. Po několikahodinovém chodu náročných benchmarků činila teplota uvnitř skříně jen 38 °C.

Cena: 32 790 Kč

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání