Menu
CHIP Speedtest

Test: HP DeskJet 6525 Ink Advantage

19.08.2013 06:00 | Redakce Chip
Test: HP DeskJet 6525 Ink Advantage
Jednoúčelové inkoustové tiskárny pomalu vymírají, protože většina uživatelů si raději za téměř stejné peníze koupí zařízení multifunkční, které jim umožní vytištěné dokumenty i kopírovat a skenovat. HP DeskJet 6525 spadá do generace tiskáren typu „Ink Advantage“, kterou se HP snaží reagovat na pokles zájmu o inkoustový tisk.

 

 

 

Modely označené tímto přízviskem se prodávají o něco dráž než modely „dotované“ budoucím nákupem drahých kartridží, takže mohou být vybaveny zásobníky s vyšším objemem inkoustu a nižší cenou. Koncept je to dobrý, ale HP by se nemělo soustřeďovat pouze na výši tiskových nákladů, mělo by klást důraz také na praktičnost provozu, zvláště pak pokud se jedná o zařízení určené k častějšímu tisku. Ovládání prostřednictvím dotykového displeje je módní, ale leckdy pomalejší než dobře strukturovaný tlačítkový panel. Při testu jsme rovněž zaznamenali mnohem horší řešení vstupních a výstupních zásobníků papíru, než na jaké jsme byli od HP ještě před několika lety zvyklí. Problémy jsme měli s vkládáním jednotlivých archů – chcete-li potisknout pouze jeden list speciálního média, často se při posouvání do tiskového mechanismu natočí a musíte jej pak vyhodit. Inkoustovou tiskárnu s levným tiskem si pořizují především uživatelé, kteří hodně tisknou, tak proč má výstupní zásobník kapacitu jen na 20 listů? Tisk se svou kvalitou hodí hlavně pro tisk textu a obchodní grafiky, fonty jsou pěkně ostré, grafy vypadají pěkně, ale fotografie určené do rodinného alba na této tiskárně netiskněte. Kvůli pouze čtyřem inkoustům jsou vybledlé a nedosahují výsledků pořízených fototiskárnami s větším počtem inkoustů. Potěšil nás automatický duplex, možnost tisku z mobilních telefonů a tabletů a nízké tiskové náklady cca 0,32 Kč (K, A4), resp. 1,22 Kč (CMYK,A4). Tisk není z nejrychlejších – první strana opustí tiskárnu za 18 sekund, při kontinuálním barevném tisku lze počítat s pěti stránkami za minutu, při tisku černobílého textu přibližně s osmi stránkami za minutu.

Technická data

Funkce:                               tiskárna, kopírka, skener

Max. formát / Rozhraní: A4 / USB 2.0, Wi-Fi, pam. karty

Tiskové náklady A4 (K, CMYK): 0,32 Kč / 1,32 Kč

Rychlost tisku (1 / 10 / 18 stran): 10 s / 55 s / 70 s

Kapacita vstupního / výstupního zásobníku:      80 stran / 20 stran

Spotřeba (stand-by / Wi-Fi): 4,7 W / 4,9 W

Rozměry: 55 cm x 44 cm x 16 cm

Chip velmi dobrý (1,9)

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání