Menu
CHIP Speedtest

Test: HP Envy 23

19.07.2013 17:00 | Redakce Chip
Test: HP Envy 23
Stolní počítače typu all-in-one jsou díky Windows 8 stále populárnější a je pravda, že tento operační systém je pro ně jako dělaný, zvláště pokud disponují dotykovým displejem. Díky němu a bezdrátové klávesnici s myší je lze použít jako základní stanici pro rychlý přístup k internetu nebo přehrávání multimediálního obsahu. Svým designem HP Envy 23 neudělá v obývacím pokoji ostudu a pro multimediální provoz je ideální.

 

 

 

23“ displej má Full HD rozlišení a testovaný model byl vybaven Blu-ray mechanikou, televizním DVB-T tunerem a vynikajícím zvukem, který se nám na celém AIO zamlouval snad nejvíce. Na tomto počítači můžete přehrávat i hudbu a nemusíte k němu ani připojovat externí reproduktory.

Výkon počítače je slušný, mohl by ale být vyšší, kdyby výrobce kromě 2TB 3,5“ HDD Barracuda ST2000DM001 použil navíc systémový SSD disk. Instalovaný HDD má sice slušný výkon a 64MB cache, ale SSD disku se nevyrovná. Envy 23 je vybaven středně výkonnou mobilní grafikou GeForce GT630M, díky které na něm lze hrát hry, u těch náročných se však budete muset spokojit s nižším nastavením detailů. Výpočetnímu výkonu Core i5-3330S v kombinaci s 8GB RAM nelze nic vytknout.

Ačkoliv byl testovaný model vybaven TV tunerem Avermedia H335C a dálkovým ovladačem, ocenili bychom lepší softwarovou přípravu pro ovládání funkcí televizoru. Na ploše jsme nenašli ikonu spouštění TV a dálkový vypínač nezapínal TV, ale vypínal počítač. Ve stand-by režimu jsme naměřili příkon 2,05 W, v klidovém stavu funkčních Windows 51,3 W a při plném výkonu se spotřeba pohybuje okolo 90 W.

Cena: cca 28 500 Kč

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání