Menu
CHIP Speedtest

Test internetových prohlížečů

27.07.2011 05:30 | Redakce Chip
Test internetových prohlížečů
Internet Explorer 9 opět nabírá tempo, za ním se potácí Firefox 5 a v pozadí nenápadně zrychlují Chrome a Opera. Který z prohlížečů je ale nejlepší?

Není nejmenších pochyb o tom, že browsery patří k nejrychleji se vyvíjejícím programům. Častokrát s menším než ročním odstupem chrlí softwarové giganty jednu verzi za druhou a snaží se uživatele přesvědčit, že právě jejich produkt je pro surfaře nejlepší. Lze také říci, že oblast internetových prohlížečů patří (z hlediska softwaru) k nejbizarnějším. Softwarové firmy totiž do browserů investují miliony dolarů a pak je nabízejí zdarma. Proč?
I přes rozpory se všichni počítačoví experti shodují na jednom: nejdůležitějším programem na počítači je bezesporu prohlížeč. Nejen že zprostředkovává uživateli přístup k obrovskému množství informací, ale má tendence nahrazovat ostatní software. Vzácností už nejsou webové textové či grafické editory, přístup k celé řadě dalších služeb je prozatím omezen jen nedůvěrou uživatelů. Ale ať už bude budoucnost v „cloudu“ či nikoliv, prohlížeč je klíčovým prvkem k „získání“ obrovského množství uživatelů. A to si uvědomuje nejen Microsoft či Google.

Výběr toho správnného prohlížeče je proto pro uživatele víc než kdy důležitý. My jsme pro vás připravili jejich test, který najdete v Chipu 8/2011, který vychází 29. července 2011.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání