Menu
CHIP Speedtest

Test internetových prohlížečů

12.09.2013 07:10 | Redakce Chip
Test internetových prohlížečů
Válka prohlížečů sice přešla do zákopové fáze, i tak ale boj o nejlepší prohlížeč zdaleka nekončí. A vyhrát může jen jeden.

Podle nejnovějších statistik tráví uživatelé téměř 70 procent svého času na počítači v internetovém prohlížeči. Teprve za ním najdete například kancelářské programy nebo hry. Není nejmenších pohyb, že internetový prohlížeč je tím nejdůležitějším programem na počítači. Pomocí něj jde ovlivnit jaké stránky uživatel navštěvuje nebo získat důležité informace o chování surfařů na síti. Experti také očekávají, že díky cloudu v blízké budoucnosti nahradí i operační systém s klasickými programy – už v současnosti mohou cloudové aplikace v prohlížeči nahradit kancelářské programy nebo grafické editory. Budoucnost prohlížečů je tedy více než optimistická a plná zajímavých informací a peněz. Této skutečnosti si jsou firmy vědomy už delší dobu a to také odstartovalo v roce 1995 první válku prohlížečů. A jak vypadá aktuální situace?

To a ještě mnohem více vám prozradíme v testu 4 nejrozšířenějších prohlížečů, který najdete v Chipu 10/2013.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání