Menu
CHIP Speedtest

Test: Microsoft Sculp Mobile

19.08.2013 15:30 | Redakce Chip
Test: Microsoft Sculp Mobile
Malá a lehká myš Sculpt Mobile je určena hlavně majitelům notebooků. Majitele počítačů s W8 bez dotykového displeje potěší, ale dotykový displej nenahradí.

 

 

 

Malá a lehká myš Sculpt Mobile je určena hlavně majitelům notebooků. Připojuje se bezdrátově pomocí USB donglu komunikujícího na frekvenci 2,4 GHz, a není tedy vhodná pro tablety, které nemají plnohodnotný USB port (v takovém případě doporučujeme myš s Bluetooth). Zasazení donglu do USB portu ultrabooku bylo poněkud složitější, museli jsme vyvinout větší sílu a chvíli jsme se báli, abychom nepoškodili port počítače, na druhém notebooku ale bylo zasouvání bez problému. Nakonec se nám jej ale bez úhony podařilo zasunout, myš se okamžitě připojila, párování není nutné. Při přenášení lze dongle vložit do těla myši. Myš používá snímací technologii modrého laseru a fungovala na všech površích včetně lesklého černého stolu a skla. Zespodu myši je vypínač, který zabraňuje zbytečnému vybíjení při delším nepoužívání myši. Myš má obouruční design, hlavně díky příjemné výšce padne příjemně do ruky, příjemnější pocit a přesnější ovládání zajistí pogumované bočnice. Co se výbavy týče, nabízí dvě klasická tlačítka a skrolovací kolečko s výklopem do boků, pod nímž se nachází třetí tlačítko s logem Windows. Pod Windows 8 se po jeho stisknutí zobrazí nabídka Start, pod Windows 8 zajišťuje přepnutí mezi rozhraním dlaždic a klasickým desktopem. Výklopné skrolovací kolečko pak v rozhraní Modern UI zajišťuje posun pásu dlaždic doleva a doprava. Dosah myši byl poněkud omezen a při delší než dvoumetrové vzdálenosti od receiveru jsme zaznamenali problémy se spojením.

Technická data

Rozhraní:            USB 2.0, bezdrátové 2,4 GHz

Rozlišení senzor:             4 000 dpi

Rozměry:            57 x 96 x 40 mm

Hmotnost:          89 gramů vč. baterie

Napájení:            1x AA baterie

Podporované OS: Windows XP/7/8, MacOS 10.6+

CHIP dobrý 2,3

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání