Menu
CHIP Speedtest

Test nejlevnějších notebooků

18.08.2010 15:08 | Redakce Chip
Test nejlevnějších notebooků
Netbooky jsou malé, lehké a cenově dostupné. Nabízejí ale dostatečný výkon? Chip otestoval 20 přenosných počítačů s cenou do 13 000 Kč a poradí vám, ve kterém případě je pro vás vhodnější notebook.

Netbooky zaznamenávají v posledních dvou letech ohromný prodejní úspěch. Většina poučených uživatelů si je pořizuje jako doplňkový ultrapřenosný počítač pro práci s textovými dokumenty a internetem, popřípadě pro přehrávání audio- a videosouborů. Například při přehrávání některých videosouborů už ale netbooky narážejí na výkonnostní limity. Ani nejnovější generace platformy Intel Atom „PineTrail“ nepřinesla výrazný nárůst výkonu, a tak se v segmentu „mininotebooků“ čím dál tím častěji setkáváme s alternativními konfiguracemi obsahujícími například čipovou sadu nVidia ION či procesory od AMD.

Jedním z nejdůležitějších vedlejších efektů netbookové revoluce je bezpochyby zvýšení tlaku na cenu nejlevnějších „plnohodnotných“ notebooků, které tak dnes představují zajímavou a cenově srovnatelnou alternativu přenosného počítače. I tak ale při rozhodování mezi nákupem netbooku a notebooku uživatelé váhají, které variantě mají dát přednost. V tomto testu vám přinášíme srovnání netbooků a notebooků v rámci různých cenových hladin a ukážeme vám zásadní výhody a nevýhody obou kategorií.

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání