Menu
CHIP Speedtest

Test on-line antivirů

12.04.2012 08:46 | Redakce Chip
Nevíte, jak zkontrolovat, zda nemáte v počítači malware? Internetové antivirové skenery jsou výkonné, praktické a především jsou k dispozici zdarma. Prozradíme vám, který použít.

Nejlepším bezpečnostním řešením je vždy kvalitní antivir, nebo ještě lépe výkonný bezpečnostní balík. Ne vždy je ale možné takovéto řešení použít – ať už z důvodů zpomalení nepříliš výkonného počítače, nebo poněkud vyšší ceny. V takovém případě vám doporučujeme pravidelně kontrolovat počítač pomocí on-line antiviru. Internetové antiviry však nemusí být jen nástroji spořivých lenochů. V praxi je lze úspěšně použít v celé řadě situací. Zpomalil se vám náhle počítač, nebo se systém chová divně? Použijte internetový antivir a jeho rychlý skener – ten během několika minut prověří „citlivé“ části systému a odhalí, zda za nestandardním chováním počítače není malware. Přinesl vám kamarád data na flash disku či DVD a vy mu tak docela „nevěříte“? Použijte on-line skener vybrané sekce počítače či média, a během několika sekund budete vědět, zda médium neobsahuje i nechtěné škůdce. Internetový antivir se může hodit i v případě, že si nainstalujete program či hru z „alternativních zdrojů“ a chcete rychle prověřit, zda neobsahuje trojského koně, vir či backdoor. Možností využití těchto bezplatných nástrojů je tedy celá řada, otázkou jen zůstává, který z široké nabídky zvolit.

My jsme otestovali 5 bezplatných internetových on-line skenerů a poradíme vám, který z nich je pro vás ten nejlepší. Článek najdete v Chipu 5/2012.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání