Menu
CHIP Speedtest

Test: Panasonic Lumix DMC-GH3

18.07.2013 07:00 | Redakce Chip
Test: Panasonic Lumix DMC-GH3
Na „bezrcadlovce“ DMC-GH3 je na první pohled vidět, že je určena pro profesionály. Má pevné, vůči prachu a vodě odolné hořčíkové tělo a na tuto kategorii větší rozměry i hmotnost (i proti GH2).

 

 

 

Přes zmíněné větší rozměry a hmotnost se Panasonic Lumix DMC-GH3 se ale dobře drží a hmotnost jí zajišťuje větší stabilitu při fotografování bez stativu. Nabízí také hodně ovládacích tlačítek (samostatné pro ISO, vyvážení bílé a pět funkčních tlačítek, uživatelsky nastavitelných) a šikovně umístěná kolečka.  Samostatné je i tlačítko pro nahrávání videa.

Otočný dotykový OLED displej má velikost 3" a umožňuje ovládání, zaostření i zoomování. Skvělý je ale i elektronický hledáček s rozlišením 1,7 megapixelu s pokrytím 100 % zorného pole.  Výbava je skvěla a patří do ní i Wi-Fi (pro přenos obrázků a dálkové ovládání), možnost připojení sluchátek a blesku. K dispozici je množství doplňků, jako bateriový grip a stereomikrofon.

Za pozornost stojí vysoké hodnoty ISO, zvláště proto, že fotografie jsou působivé a bez většího šumu i při ISO 1 600 a více. Mají také velký dynamický rozsah, vysokou ostrost (při ISO 125 jsme naměřili 1 630 párů linií a tato hodnota jen pomalu klesá a ohromující detaily nabízí až do ISO 3200). Aparát má velmi rychlé reakce (start za sekundu a zpoždění spouště 0,19 s) a zvládne sekvenci rychlostí 6,1 sn./s. Výdrž baterie je také velmi dobrá. Lumix DMC-GH3 se skvěle hodí i pro filmaře, kteří mohou natáčet ve Full HD při 50 sn./s (v AVCHD nebo MOV). Za horšího osvětlení je však na videu patrný šum.

Cena: cca 29 000 Kč (tělo)

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání