Menu
CHIP Speedtest

Test: Panasonic TX-L42DT60E

13.09.2013 16:00 | Redakce Chip
Test: Panasonic TX-L42DT60E
V poslední době se objevila řada velkoplošných televizorů, které místo bohaté výbavy, podpory 3D obrazu a možnosti připojení k internetu preferují nízkou pořizovací cenu a pouze základní funkce. Novinka Panasonic TX-L42DT60E mezi ně rozhodně nepatří – jedná se o jednu z nejlépe vybavených chytrých televizí na trhu, s čímž bohužel souvisí i její poněkud vyšší cena, která je v ČR opět přitažená za vlasy. Shodný model TX-L42ETW60 se na německém trhu prodává za necelých 900 eur.

 

 

 

Televizor je vybaven dvěma DVB-T, dvěma DVB-S(2) a dvěma DVB-C tunery, dvěma CI+ sloty a nechybí ani starý analogový TV tuner, takže signál můžete do televizoru přijímat bez prostřednictví set-top boxu ze všech možných zdrojů. Zobrazení TV signálu v SD kvalitě je dobré, ještě lepší (i v porovnání s konkurencí) je však zpracování TV signálu v HD kvalitě (jak 720p, tak 1 080i).

Jako velmi dobrou hodnotíme i kvalitu zpracování obsahu přehrávaného z optických disků, lehké připomínky máme pouze k reprodukci tmavých scén z DVD nosiče, kterým chyběl dostatek detailů. Při přehrávání filmů z Blu-ray přehrávače jsme zaznamenali lehký overscan a přetažení okrajů obrazu mimo viditelnou plochu, které bohužel nejde upravit prostřednictvím menu. Jinak je ale obraz ostrý, barevně přirozený a nezaznamenali jsme u něj žádné pohybové artefakty. 3D efekt je vytvářen prostřednictvím pasivního polarizačního filtru a technologie polovičního rozlišení Full HD. Během testu jsme v režimu 3D nezaznamenali zdvojování obrazu, naměřená hodnota crosstalku na úrovni 0,5 procenta je doslova špičková. Ztráta kontrastu způsobená sledováním přes úžasně lehké brýle s pasivním filtrem je pouhých devět procent, což je opět senzačně nízká hodnota. Pokles jasu na 60 % 2D výkonu odpovídá průměru. Celkově hodnotíme zpracování a reprodukci 3D obrazu na výbornou.

Silnou stránkou televizoru je integrovaný multimediální přehrávač, který dokáže přijímat obsah ze tří USB portů a z domácí sítě. Vestavěný subwoofer a reproduktory vytváří přirozený a nezkreslený zvuk s příjemnými basy, maximální hlasitost by ale mohla být nastavena na vyšší úroveň. Ovládací menu je dostatečně podrobné, avšak jeho ergonomii by ještě bylo možné vylepšit. Součástí výbavy jsou čtvery pasivní 3D brýle, druhý dotykový dálkový ovladač, který je ideální pro práci s internetovými aplikacemi, ale při nočním sledování filmů jsme dávali raději přednost klasickému tlačítkovému ovladači.

Shrnutí:

Novinka Panasonic TX-L42DT60E nás zaujala špičkovou výbavou, do které spadá hned sedm TV tunerů, dva CI+ sloty, čtvery 3D brýle, LAN i Wi-Fi konektivita, trojice USB portů a excelentní multimediální přehrávač. Jak v 2D, tak ve 3D režimu lze kvalitu obrazu i zvuku hodnotit jako vynikající, jen hlasitost by mohla být vyšší.

Plus: Bohatá výbava, vynikající 2D i 3D obraz.

Minus: Matoucí OSD menu, nízká hlasitost.

Cena: cca 33 000 Kč

Technická data

Úhlopříčka / rozlišení     42 palců / 1 920 x 1 080 bodů

Max. šachovnicový kontrast      156:1

Maximální jas                                   311 cd/m2

Tunery                                 DVB-T, DVB-C, DVB-S(2), analogový

Max. úhly pohledu (hor. / vert.)              176° / 176°

Vstupy                                                3x HDMI, Scart, 2x CI+, komponentní, kompozitní, 3x USB 2.0, LAN, Wi-Fi

Příkon (stand-by / provoz)         0,1 / 48 W

Rozměry                                             96 x 66 x 22 cm

Hodnocení

Celkové hodnocení                        91,1

Kvalita obrazu (47,5 %)                 92

Výbava (25 %)                                  100

Ergonomie (15 %)                           77

Kvalita zvuku (5 %)                         93

Spotřeba (5 %)                                 82

Kvalita 3D obrazu (2,5 %)             92

CHIP výborný (1,3)

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání