Menu
CHIP Speedtest

Test: Samsung UE32F5000

18.08.2013 23:15 | Redakce Chip
Test: Samsung UE32F5000
Televizor Samsung UE32F5000 patří k nejlevnějším modelům na trhu, a přesto v testovací laboratoři Chipu předvedl téměř dokonalý obraz s příjemně čistými barvami, dokonale ostrými jemnějšími detaily a s minimálními pohybovými artefakty. Stojí jen okolo 8 500 Kč.

 

 

 

Ve tmavých scénách jsme sice zaznamenali lehce viditelné světlejší pruhy podsvícení při okrajích panelu, ale plocha obrazovky efektem cloudingu na rozdíl od mnoha LED televizorů netrpí. Díky minimálnímu rozmazávání rychlých scén a rychlé době odezvy ocení tento televizor ve formě externího monitoru i hráči počítačových her. Na drobný kompromis budou muset přistoupit vyznavači kvalitního zvuku, reproduktory Samsungu UE32F5000 poskytují při nižší hlasitosti kultivovaný projev, ale jeho kvalita se sníží ještě dlouho předtím, než dosáhneme maximální hlasitosti.

Samsung UE32F5000 je určen hlavně pro uživatele, kteří chtějí menší televizor s kvalitním Full HD obrazem a možností přehrávání filmů z USB. Žádné jiné funkce nepotřebují a nechtějí za ně ani platit. S ohledem na cenu pod 10 000 Kč nevadí absence podpory zobrazení 3D obrazu a omezenější portová výbava v podobě pouze dvou HDMI konektorů a jednoho USB portu. Na druhou stranu obsahuje trojici tunerů (analog, DVD-T/C) a funkci přehrávání multimediálních souborů z USB disku. Cenový ústupek se dále projevuje absencí možnosti připojení k internetu. Výhradu máme k umístění portů, které se vesměs nacházejí na zadní straně televizoru, což znepříjemňuje jeho montáž na stěnu. Z ergonomického hlediska nás ale potěšilo přehledné provedení dobře vybaveného ovládacího menu, které obsahuje pět přednastavených režimů. Klasický dálkový ovladač padne dobře do ruky, tlačítka jsou jistá a přehledně rozložená.  Částečně také díky omezené výbavě je tento televizor energeticky úsporný. V pohotovostním režimu jsme naměřili minimální příkon 0,1 W, při provozu pak okolo 50 wattů. Srovnatelné televizory se stejnou úhlopříčkou mají většinu spotřebu vyšší než 60 W.

Shrnutí

Modelem UE32F5000 vychází Samsung vstříc zákazníkům, kteří od TV nevyžadují 3D ani přístup k internetu, naopak jim stačí menší úhlopříčka a nechtějí za televizor utrácet příliš mnoho peněz. Přes nízkou cenu nabízí velmi dobrý obraz spolu s nízkou spotřebou.

 

Plus: Téměř optimální kvalita obrazu, nízká cena, rozumná výbava

Minus: Horší zvuk, chybí 3D a internet, porty pouze zezadu

Cena: cca 8 500 Kč

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání