Menu
CHIP Speedtest

Test USB 3.0 SuperSpeed

15.09.2010 18:21 | Redakce Chip
Test USB 3.0 SuperSpeed
Nový standard USB 3.0 by měl být až desetkrát rychlejší než USB 2.0. Jaký je ale praktický přínos tohoto rozhraní? Chip vyzkoušel 47 zařízení s USB 3.0.

USB 3.0 se už definitivně zabydlelo jak v moderních počítačích, tak na pultech obchodů – a ani Intel s tím nic neudělá. Je opravdu zvláštní, že právě firma, která stála u zrodu univerzálního sériového rozhraní, se při přechodu na jeho třetí generaci tváří, jako by tvrdě spala. Snad je za tím snaha o vývoj lepšího řadiče, než s jakými přišla konkurence, nebo úporná idea rychle přivést na trh přelomové rozhraní Light Peak. Intel většinou ví, co dělá, v tomto případě si tím však nejsme tak jisti. Co se týká vlastního řadiče USB 3.0, ze strany Intelu se zatím setkáváme s významným mlčením, takže nezbývá než čekat, co ukáže budoucnost.

Stále častěji však dostáváme k otestování USB 3.0 řadiče i externí disky a u nových základních desek je integrovaný USB 3.0 řadič již téměř povinností, přestože většina těchto zařízení zatím disponuje řadičem NEC či Fresco. Malou penetrací USB 3.0 stále trpí notebooky, takže se nedivíme, že nové USB 3.0 řadiče pro notebookové rozhraní Express Card se objevují skoro každý týden. Přinášíme vám přehled USB 3.0 zařízení, která jsme dosud měli možnost otestovat.

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání