Menu
CHIP Speedtest

Testujeme bezplatná cloudová úložiště

14.04.2013 06:00 | Redakce Chip
Testujeme bezplatná cloudová úložiště
Synchronizujte si obsah počítače a smartphonu prostřednictvím cloudu – služby od Microsoftu, Googlu a dalších poskytovatelů jsou na to připraveny.

Používání více různých zařízení je dnes zcela běžné, nevyhnete se však přitom nutnosti synchronizovat data mezi notebookem, stolním počítačem, tabletem či mobilním telefonem. Zapomeňte ale na těžkopádné přenosy dat přes kabely nebo pomocí USB flash disku – daleko zajímavější jsou moderní cloudové služby, které svou práci vykonají zcela automaticky. Z výhod cloudu profitují nejen uživatelé, ale samozřejmě i poskytovatelé cloudových služeb, kteří sice nabízejí základní varianty svých úložišť a služeb zdarma, nechávají si však platit za navýšení kapacity úložiště a doplňkové služby. Klasickým poskytovatelům cloudových služeb, jako jsou Google, Microsoft, Dropbox a další, navíc vyrostla konkurence v podobě portálů jako RapidShare nebo MEGA, určených primárně k výměně dat mezi uživateli. V našem testu jsme se proto zaměřili na důkladné porovnání těchto služeb.

Srovnání nejznámějších cloudových úložišť najdete v květnovém Chipu, který vychází 26. dubna 2013.

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání