Menu
CHIP Speedtest

Tisk z iPhonu, iPadu nebo iPodu prostřednictvím Windows PC a tiskárny

14.01.2013 06:00 | Redakce Chip
Tisk z iPhonu, iPadu nebo iPodu prostřednictvím Windows PC a tiskárny
Od verze iOS 4.2 mají Apple zařízení s tímto systémem (iPad, iPhone a iPod Touch) k dispozici funkci AirPrint. Pomocí ní je v zásadě možné z nich odesílat tiskové úlohy přímo na kompatibilní tiskárnu. Kompatibilní jsou však jen některé nové síťové tiskárny. Pomocí bezplatného nástroje AirPrint Activator iOS 5 ale můžete jednoduše nainstalovat tuto funkci pro jakoukoli tiskárnu připojenou k počítači se systémem Windows.

Tento nástroj snadno najdete na internetu pomocí vyhledávače nebo na stránkách autorů Iblueray. Po startu programu jednoduše vyberete svůj operační systém. Poté otevřete okno „Tiskárny“ v „Ovládacích panelech“ a ve „Vlastnostech tiskárny“ přejděte do záložky „Sdílení“ a povolte sdílení této tiskárny. Pokud by tisk nefungoval, povolte AirPrint ve firewallu. Podívejte se na seznam povolených programů a do tohoto seznamu přidejte další přes „Povolit jiný program“ a „Procházet“. Nalezněte program AirPrint.exe, patrně v adresáři Airprint. Pokud jste nainstalovali firewall, ve kterém budete pracovat s dedikovanými porty, můžete otevřít porty 9100 (TCP), 631 (TCP) a 5353 (UDP). Jestliže jste nainstalovali software Apple Bonjour, port 5353 je již otevřen.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání