Menu
CHIP Speedtest

Tuning smartphonů

11.11.2011 10:58 | Redakce Chip
Tuning smartphonů
Některé funkce výrobci smartphonů u svých zařízení blokují. Pokud se k nim chcete dostat, musíte je „odemknout“. Ukážeme vám jak.

Více výkonu, zakázané funkce nebo pracovní plocha na míru. A také množství aplikací, které vám měly zůstat navždy skryty. Vylepšit můžete nejen Android, ale dokonce i Apple iPhone se systémem iOS. Telefon je vlastně jen hardwarová krabička, do které si můžete nainstalovat jakýkoliv operační systém. Vlastní ROM v telefonu vám zpřístupní zcela nové funkce a možnosti. Pro iOS existuje alternativní market s aplikacemi – Cydia. Zde najdete i programy, které Apple neschválil. Takové aplikace nemají žádná omezení, nemusí se řídit přísnými pravidly Applu. Abyste však tyto funkce získali, musíte provést výrazný zásah do telefonu. U iOS se mu říká „jailbreak“, u telefonů s Androidem zase „root“. 

Jak odemknete iPhone a Android, jaké aplikace získáte a na co je třeba se připravit, to najdete v Chipu 12/11, který vychází 18. listopadu 2011.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání