Menu
CHIP Speedtest

Týden vědy a techniky 2011

20.09.2011 07:02 | Redakce Chip
Týden vědy a techniky 2011
Týden vědy a techniky je největší vědecký festival v České republice, který pořádá Akademie věd ČR spolu se 40 partnerskými organizacemi. Podrobné informace o festivalu naleznete na www.tydenvedy.cz.

Letošní jedenáctý ročník se uskuteční ve dnech 1. až 11. listopadu 2011 a jeho program se rozprostře po celé České republice. Nejvíce akcí bude v Praze, Brně, Ostravě a Českých Budějovicích, další se uskuteční v každém krajském městě a na mnoha dalších místech.
Festival je určen široké veřejnosti, primárně však studentům středních škol, kterým festival umožní nahlédnout do vědeckých pracovišť a laboratoří a dozvědět se více světu vědy. Vědečtí pracovníci AV ČR připravují 300 akcí po celé ČR exkurzí, přednášek, vědeckých kaváren, seminářů a filmových dokumentů, ve kterých představují svou práci, výzkumné projekty, nejmodernější vědecké přístroje a přibližují návštěvníkům nejnovější trendy v oblasti vědy. Uvedeno bude i 25 výstav, které představují vědu také v plné své barevnosti a pestrosti.
Festival se rozšiřuje i za hranice České republiky a současně uvádí přednášky zahraničních vědců u nás. V rámci Mezinárodního roku chemie uvádí Týden vědy a techniky program s chemií související s podtitulem Chemie mezi námi, aby zdůraznil, jak nezbytná chemie pro náš život je.

Přes 50 přednášek bude streamováno a po on-line přenosu bude záznam uložen v archivu. Je možné se tedy k nim kdykoli vrátit a využít je ve výuce. Pro studenty je připravena řada soutěží, ať již literární ve spolupráci s časopisem 21. století, fotografická ve spolupráci s Národním technickým muzeem, audiovizuální ve spolupráci se serverem Technet.cz nebo znalostní ve spolupráci s časopisem Týden a Český Rozhlas Leonardo připravil vědomostní kvíz.

Z široké nabídky může být pro naše čtenáře zajímavá přednáška Mgr. Romana Nerudy, CSc. Věda a umělý život. Bude o tom, na jaké úrovni je dnes spojení softwaru a živých organismů a zda díky němu třeba v budoucnu přežijeme. Další zajímavá přednáška PhDr. Roberta Ibrahima, Ph. D. a Mgr. Petra Plecháče s názvem Počítače a poezie přinese odpověď na otázku, zda mohou být informační technologie spojené s uměním poezie. Neposlední z řady vědeckých povídání bude také přednáška Ing. Papíka na téma Internet a jeho budoucnost, v níž přednášející odhalí vznik internetu a jeho technologie, zároveň objasní, kdo ho řídí, jak je velký a jaká je jeho budoucnost.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání