Menu
CHIP Speedtest

Údržba Bloggeru se nevyvedla

13.05.2011 17:48 | Redakce Chip
Údržba Bloggeru se nevyvedla
Miliony bloggerů nemohly přes dvacet hodin ke svým blogům.

Kolem půl osmé večer našeho času se Blogger vrátil opět k životu, ještě další hodiny však potrvá, než budou obnoveny všechny příspěvky uživatelů.

Google spustil v noci ze středy na čtvrtek — pro nás ve čtvrtek ráno — „plánovanou údržbu“ své blogovací služby. Jenže poté se začaly dít věci… V Bloggeru nebylo vše na svém místě, před lety zrušené blogy najednou vstaly ze záhrobí, jiné blogy se objevily na cizích adresách, a tak podobně. Zkrátka, při „údržbě“ se poškodila databáze.

Googlu nezbylo než vše vrátit do stavu před započetím údržby. Jenže co se navzdory podivnému chování Bloggeru podařilo uživatelům vydat během čtvrtka, to tím pádem zase zmizelo. Google to však tak nenechá a pracuje na tom, aby i čtvrteční příspěvky dostal do databáze.

Google navíc vše poněkud zamotal tím, že po zahájení „údržby“ poslal na Twitter odkaz na stránku popisující nový, přepracovaný Blogger, který již předběžně předvedl na slavnostech SXSW. To pak vyznělo, jako že „údržba“ je ve skutečnosti přechod na nový Blogger. To však Google popřel.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání