Menu
CHIP Speedtest

Ujistěte se, že na paměťové kartě je místo a baterie je nabitá

21.06.2013 14:25 | Redakce Chip
Při fotografování digitálním fotoaparátem vás může zaskočit vybitá baterie nebo plná paměťová karta. Po zkopírování na pevný disk uživatelé příliš často zapomínají vymazat fotografie z paměťové karty – to může být na delší výpravě problém.

Zvykněte si tedy poté, co se ujistíte, že jsou všechny fotografie uchovány na bezpečném místě, všechny snímky z karty smazat; někdy je rychlejší a účinnější kartu zformátovat. Dále byste měli po fotografování dobít baterii fotoaparátu. Než půjdete fotografovat, udělejte si doma kontrolní snímek. Tyto rady vám možná připadají směšné, ve skutečnosti jsou ale velmi důležité a užitečné. Bez baterie a karty nevyfotografujete nic.

Stejně důležitá je i péče o fotoaparát a jeho příprava. Sklo objektivu je náchylné na znečištění. Usazuje se na něm prach a nečistoty a také otisky prstů mohou ovlivnit jasnost objektivu. V krajním případě mohou dokonce snížit ostrost. Objektiv tedy udržujte čistý a na jeho čištění používejte balonek a hadřík z mikrovláken.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání