Menu
CHIP Speedtest

Ukládání a synchronizace dat na serverech Microsoftu

06.09.2012 04:20 | Redakce Chip
Windows Live Mesh z Windows Live Essentials 2011 nabízí nekomplikovanou synchronizaci přes internet mezi vašimi počítačovými systémy. Proto už nemusíte nosit svoji aktuální práci na fleškách nebo ji posílat mailem.

Windows Live Essentials 2011 je sbírka nástrojů pro Vistu a Win7. Před nastavením na Vistě musíte mít nainstalovaný Service Pack 2 a aktualizaci platformy KB971644. Pro instalaci Windows Live Mesh otevřete stránku windows.microsoft.com/cs-CZ/windows7/products/features/windows-live-essentials a vyberte „Windows Live Mesh“. Potom klikněte na „Stáhnout“ a uložte soubor „wlsetup-web.exe“ do libovolného adresáře. Dvojitým kliknutím na soubor spusťte instalaci a následujte pokyny. Pak vyberte „Zvolit programy, které budou nainstalovány“.

Po instalaci spustíte Live Mesh, najdete jej ve „Start | Všechny programy | Windows Live | Windows Live Mesh“. Musíte se autorizovat e-mailovou adresou a příslušným heslem nebo se nově registrovat. Při přihlášení na Live Mesh si můžete zadat „Zapamatovat ID a heslo“, pokud chcete, aby za vás Windows příště automaticky doplnila heslo. „Přihlásit automaticky“ vede k automatickému přihlášení do služby Live Mesh při spuštění systému. V okně „Windows Live Mesh“ klikněte na „Synchronizovat složku“ pod jménem vašeho počítače a zvolte požadovaný adresář, do kterého chcete mít přístup i z jiného počítače. V následujícím dialogu aktivujte „Synchronizované úložiště SkyDrive“ a klikněte na „OK“.

Live Mesh nakopíruje data na internet na centrální server a od té doby se bude automaticky starat o pravidelnou synchronizaci mezi dočasně uloženými daty a vaším systémem. Na SkyDrive můžete bezplatně uložit až 5 GB dat.

Když budete chtít přistoupit ke svým datům na SkyDrive z jiného počítače, musíte i tam nainstalovat Live Mesh a přihlásit se svým e-mailovým účtem. V části „Složky“ Live Mesh vypisuje uložená data na SkyDrive. Pod položkou, kterou chcete zpracovávat na aktuálním systému, klikněte na link „Synchronizovat tuto složku“. V následujícím dialogu zvolte adresář v systému, do kterého má Live Mesh uložit obsah složky zvolené ve SkyDrive. Od teď Live Mesh automaticky synchronizuje také tuto složku s daty uloženými na SkyDrive. Tak jsou i tam informace stále aktuální i bez vašeho přičinění a poslední změny jsou k dispozici také na ostatních počítačích.

Pokud byste chtěli odstranit složku ze SkyDrive a tím ukončit synchronizaci, klikněte v Live Mesh na položku „Přejít na web Zařízení služeb Windows Live“. Internetový prohlížeč otevře přihlašovací stránku Windows Live. Po přihlášení klikněte na „Synch. úložiště SkyDrive“ a následně na složku, jejíž synchronizaci má Windows Live Mesh ukončit. Poté zvolte „Zastavit synchronizaci“ a v dalším dialogu zadání potvrďte.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání