Menu
CHIP Speedtest

Ukrytí okna pomocí Simple Window Hiding

21.01.2013 10:10 | Redakce Chip
Ukrytí okna pomocí Simple Window Hiding
Často byste chtěli rychle schovat nějaké okno, například Internet Explorer nebo malou hru pro relaxaci, poněvadž právě přišel do kanceláře váš kolega. Hledáte proto nějaké řešení pro takové situace.

Při takové „hře na schovávanou“ vám pomůže aplikace Simple Window Hiding. Sharewarový program najdete na internetu pod scainburger.weebly.com/index.html. Tam přejděte na odkaz »Products/Programs«. Následně klikněte pod nadpisem »Simple Window Hiding« a odkazem »Download | Latest version« na položku »SimpleWindowHiding.exe«. Uložte soubor »BETA – Simple Window Hiding.exe« do libovolné složky svého počítače. Zvláštní instalace programu není nutná. Spusťte Simple Window Hiding v Průzkumníku prostým dvojitým kliknutím na ikonu staženého souboru. Následný dialog zavřete kliknutím myší na křížek vpravo v titulním řádku nebo klávesovou zkratkou [Alt]+[F4].

Jestliže pak chcete nějaké okno schovat, prostě stiskněte kombinaci kláves [Ctrl]+[Alt] a na příslušné programové okno klikněte pravým tlačítkem myši. Okno zdánlivě beze stopy zmizí, na pozadí však běží dále. Poněvadž je operační systém ani neminimalizoval, v hlavním panelu či superbaru nezůstane žádné „zrádné“ tlačítko. Až budete chtít okno opět otevřít, klikněte v oznamovací oblasti hlavního panelu pravým tlačítkem myši na ikonu »Simple Window Hiding« a v místní nabídce zvolte požadované okno.

Upozornění: Aktuální provedení Simple Window Hiding umí skrýt jen jedno okno. Nástroj běží podle údajů výrobce nyní také pod Windows 7 a Vistou.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání