Menu
CHIP Speedtest

Uložení stránek ve formě PDF

10.01.2013 05:30 | Redakce Chip
Uložení stránek ve formě PDF
Chtěli byste si rozsáhlejší webové stránky uložit tak, aby je bylo možné číst v „off-line režimu“, případně vytisknout? Většina prohlížečů umožňuje (nepříliš dokonalé) uložení pouze ve formátu HTML. To sice na jednodušší prohlížení stačí, na elegantní tisk ale rozhodně ne.

Jako alternativu můžete vytvořit PFD soubor z obsahu stránky pomocí webové služby Pdfcrowd. Stačí jen navštívit web pdfcrowd.com, do políčka „Address“ zadat požadovanou stránku a kliknout na »Convert to PDF«. Pokud patříte mezi náročné uživatele, můžete se zaregistrovat a za deset dolarů si zakoupit pokročilejší verzi služby. Ta kromě pečlivějšího nastavení výstupů (okraje, velikost stránky, pozadí) poskytuje také dodatečné služby (tvorbu šablon pro export, ochranu PDF heslem…). Jediné, s čím si web neporadí, je „flash“ a stránky obsahující rámy. Pro běžné použití ale postačí i základní verze služby, která je rychlá a praktická. Líbí se nám i to, že není potřeba se registrovat a že stránka neukládá informace o svých uživatelích.

Poznámka: Jestliže potřebujete vytisknout stránku obsahující rámy (frames), zobrazte si zdrojový kód stránky (například v Internet Exploreru nabídka »Zobrazit |Zdrojový kód«), najděte adresy jednotlivých rámů a ty zadejte do políčka „Enter a web page to convert“.

 

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání