Menu

Univerzální program pro připojení

18.12.2007 00:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
Hodně cestujete, pro připojení k internetu střídavě používáte CDMA, GPRS nebo EDGE a otravuje vás nutnost mít pro každé připojení jiný program? Existuje univerzální řešení.

Univerzální program pro připojení

Hodně cestujete, pro připojení k internetu střídavě používáte CDMA, GPRS nebo EDGE a otravuje vás nutnost mít pro každé připojení jiný program? Existuje univerzální řešení.

Každý mobilní operátor používá pro připojení k internetu pomocí své datové sítě jiný program. Musíte jich tak mít nainstalováno několik a komfort takového řešení je nulový. Jednotné připojování je sice možné pomocí Windows, nicméně existuje program, který tento problém elegantně řeší a navíc nabízí i zajímavé funkce zdarma.

Program Jag Internet Online 3 je freewarový program české produkce. Mezi základní funkce patří sestavení daného připojení k internetu. Příjemným rozšířením je kontrola DNS a traceroute. Nechybí ani kontrola doby odezvy (ping) na zvolený server.

Velmi užitečná je funkce Stahování webu. Jednoduše zadáte URL webu, nastavíte hloubku stahovaných odkazů a necháte si podle svého nastavení uložit web na pevný disk.

Dále zde najdete vyhledávací políčko pro hledání na všech velkých českých a světových vyhledávacích službách. Nechybí možnost posílat SMS zprávy, nicméně ta je realizována zobrazením SMS brány v okně programu.

Pokud jste na cestách a zdá se vám, že dnes data létají vzduchem opravdu pomalu, přijde vám vhod funkce nazvaná Test rychlosti. Vybrat si můžete ze tří variant, které se od sebe liší velikostí stahovaného souboru, na kterém se rychlost vypočítává.

Velkým překvapením, které jsme u tohoto programu nečekali ani my, je vlastní firewall. Je samozřejmé, že se nemůže vyrovnat komerčním konkurentům, jako je AVG 7 + Firewall nebo Kerio Firewall, nicméně svou základní funkci plní dobře.

Pokud chcete tohoto internetového všeuměla vyzkoušet, můžete si jej stáhnout na adrese http://www.stahuj.cz/komunikace/mobilni_telefony/jag-internet-online/.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení