Menu
CHIP Speedtest

PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Upgrade notebooku

21.07.2011 18:38 | Redakce Chip
Upgrade notebooku
Ztrácí váš starší, ale oblíbený notebook dech? Nemusíte hned kupovat nový. Upgradem ušetříte peníze a zrychlíte notebook tak, že se vyrovná nejmodernějším zařízením.

 

I starší notebook se po vcelku levné modernizaci dokáže rychlostí, kapacitou úložného prostoru a dosahem Wi-Fi adaptéru vyrovnat nejnovějším modelům. Pomocí několika snadných úprav můžete prodloužit životnost notebooku o několik let a oddálit tak kromě nákupu nového stroje i zdlouhavou reinstalaci všech potřebných aplikací.

I když se to nemusí zdát, výkon notebooku lze upgradem zvýšit vcelku razantně. Většina notebooků totiž umožňuje výměnu procesoru, pevného disku, pamětí i Wi-Fi adaptéru. Určitý problém při upgradu procesoru představuje základní deska, kterou lze sice také vyměnit, ale vzhledem ke specifickému tvaru a rozměrům notebooků musíte výběr omezit pouze na výkonnější verzi vaší modelové řady. Rovněž paměťové moduly a pevný disk musejí být kompatibilní s verzí vašeho notebooku.

 

 

Plnou verzi tohoto článku najdete v papírovém Chipu 8/2011.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání