Menu
CHIP Speedtest

Úplné hardwarové vypnutí USB zařízení

27.12.2012 05:20 | Redakce Chip
Úplné hardwarové vypnutí USB zařízení
Ve starších verzích Windows došlo při korektním odebrání zařízení (pomocí příkazu v systémové liště) i k odpojení napájení. Ve Windows 7 ale k vypnutí nedojde a při fyzickém odebírání zařízení (především disků s rotujícími součástkami) může potenciálně dojít k poškození.

Typickým znakem neodpojení napájení je to, že USB zařízení nadále indikuje činnost (například svítící dioda u disku) a stále spotřebovává energii.

Tento problém se ale netýká jen Windows 7 – „postiženy“ jsou i další systémy, například Windows Vista nebo Windows Server 2008. Oprava chyby naštěstí není složitá a její kompletní popis najdete na webu Microsoftu (http://support.microsoft.com/kb/2401954).

Většině uživatelů bude stačit jen rychlé řešení: Spusťte editor registru a přejděte na záznam HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetServicesusbhubHubG. Zde klikněte pravým tlačítkem do pravé části okna a v kontextové nabídce zvolte »Nový | Hodnota DWORD (32bitová)«. Záznam pojmenujte „DisableOnSoftRemove“ a jeho „Údaj hodnoty“ nastavte na jedničku. Po restartování počítače by mělo při softwarovém odebrání USB zařízení dojít také k odpojení napájení.

 

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání