Menu
CHIP Speedtest

Úprava barevného schématu s obrázkem na pozadí

09.11.2012 20:55 | Redakce Chip
Úprava barevného schématu s obrázkem na pozadí
Máte rádi změnu i ve svém operačním systému a rádi byste s obměnou pozadí na ploše změnili i barevné schéma?

Toto poměrně náročné přání vám může splnit specializovaný nástroj AeroRainbow, který si můžete stáhnout z webové adresy winaero.com. Na webu přejděte na kartu Downloads, zde klikněte na položku „AeroRainbow - nice Aero coloring software for Windows 7“, poté klikněte v dolní části stránky na »Download« a stáhněte si soubor „AeroRainbow“. Do počítače se vám stáhne jen asi půl megabajtu velký soubor AeroRainbow.zip, který rozbalte ve vybraném adresáři. Program běží jak ve Windows 7, tak ve Windows 8. Ve staženém archivu najdete složku pro obě verze operačního systému. Pro nainstalování klikněte na soubor „AeroRainbow.exe“.

Po restartu se vám objeví v systémové liště symbol programu. Klikněte na něj pravým tlačítkem a zvolte příkaz »Configuration«. Objeví se nabídka, která vám umožní přizpůsobit si barevné schéma podle vašich představ. Volba „Use wallpaper as colour source“ způsobí, že se barevné schéma změní podle použitého pozadí – hlavní lišta i okraje oken budou tak vždy „ladit“ s vámi zvolenou tapetou. Uživatelé milující rozmanitost mohou zvolit možnost „Always random cololor“, která jim zaručí náhodnou volbu barev schématu. Konzervativci mohou použít nastavení „Use the color list“, které umožňuje použití předem definovaných barev. U této volby je dokonce možné zvolit pořadí i rychlost změny barev. Veškerá nastavení ukončíte kliknutím na tlačítko »Set«.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání