Menu
CHIP Speedtest

Úprava vzhledu spouštěcí obrazovky

01.08.2013 16:50 | Redakce Chip
Úprava vzhledu spouštěcí obrazovky
Většina uživatelů určitě zná příkaz »Nastavit jako pozadí plochy«, kterým lze rychle a snadno použít obrázek pro vytvoření nového systémového pozadí. Windows 7 ale nenabízí žádnou snadnou cestu, jak změnit pozadí na úvodní obrazovce.

Pro tento účel je nutné použít „externí“ program Logon Screen, který najdete například na adrese webu autora www.danielnetsoftware.com. Zde klikněte v dolní části stránky na »Download Now« a stáhněte soubor »Logon Screen 2.56.exe« do libovolné složky. Pro instalaci dvakrát klikněte na stažený soubor a poté postupujte podle pokynů průvodce.

Při instalování programu doporučujeme použít variantu „vlastní instalace“, kdy můžete ovlivnit, co a kam se vám bude do počítače nahrávat. Zde je například vhodné odstraněním příslušného zatržítka zrušit nainstalování „doplňků“ Incredibar a Linkury SmartBar.

Po instalaci najdete samotný program v nabídce »Start | Všechny programy | Logon Screen«. Je také nutné zdůraznit, že program Logon Screen funguje pouze v systému Windows 7 a k jeho spuštění budete potřebovat administrátorská práva.

Práce se samotným programem už je snadná – stačí jen kliknout na tlačítko »Browse…« a přejít na obrázek, který chcete vidět na úvodní obrazovce. Pokud je obrázek příliš velký, program se sám nabídne, že vytvoří jeho menší kopii a automaticky ji zmenší do vhodné velikosti. V úvodním okně najdete také příkaz »Advanced Appearance Settings«, který nabídne ještě několik nastavení. Kromě úpravy vzhledu programu a tlačítek zde lze povolit zobrazování jednotlivých účtů, informaci o posledním uživateli nebo zobrazení tlačítka pro vypnutí počítače.

V rámci sekce »Legal Notice« je možné zadat text, který se na obrazovce objeví ještě dříve, než se uživatel přihlásí.

 

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání