Menu
CHIP Speedtest

PRÁVĚ V PRODEJI

USB flash disk se opět zobrazí jako disk v systému

18.06.2013 12:45 | Redakce Chip
USB flash disk se opět zobrazí jako disk v systému
Po vložení USB flash disku do počítače by měl disk zablikat a zobrazit se ve složce „Počítač“ jako vyměnitelný disk pod svým písmenem. Někdy se ale stane, že se nic nezobrazí a na USB flash disk nemáte přístup. Buď mohlo dojít k poškození disku, případně jde o disk nový, na kterém ještě nebyl vytvořen diskový oddíl, popřípadě je diskový oddíl poškozen.

Někdy se také stane, že disk přestane v systému Windows pracovat poté, co byl použit nebo naformátován v systémech Linux nebo Mac OS. Měli byste tedy o disku zjistit podrobnější informace a podle nich se zachovat.

Podrobnější informace zjistíte v nástroji „Správa disků“. Pravým tlačítkem klikněte na „Počítač“ a vyberte v nabídce „Spravovat“. Objeví se okno „Správa počítače“, kde je právě i nástroj „Úložiště | Správa disků“. V tomto nástroji zjistěte, zda je v něm vůbec USB flash disk zobrazen. Měl by být označen například jako „Disk 1 – Vyměnitelné médium“.

Dále zjistíte, jakou má velikost, jaký je jeho souborový systém (pokud nějaký vůbec je) a zda je v pořádku. Pokud USB flash disk nemá žádný diskový oddíl, popřípadě nemá souborový systém, nebo má systém, se kterým si Windows nerozumí, musíte diskový oddíl vytvořit a disk zformátovat. Pravým tlačítkem klikněte na volný prostor disku a vyberte „Formátovat“. Většinou se kvůli vyšší kompatibilitě vybírá souborový systém FAT32, ale vybrat můžete i exFAT nebo NTFS. Po formátování by se měl disk ohlásit a získáte k němu přístup.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání
Komerční sdělení