Menu
CHIP Speedtest

Úspěšné zotavení nefunkční automobilové navigace

20.08.2013 05:00 | Redakce Chip
Úspěšné zotavení nefunkční automobilové navigace
Na displeji vašeho navigačního zařízení se zobrazují jen otáčející se ozubená kola a pak se objeví červený křížek. Zdá se, že software TomTom nebyl správně nainstalován. Nepomohl ani restart navigace. Do počítače si nainstalujte volně dostupný program MyTomTom a spusťte ho.

Zapněte navigační zařízení, aniž by zatím bylo připojeno k počítači. Stiskněte a podržte na přístroji tlačítko ON/OFF – objeví se černá obrazovka s bílým textem. Poté tlačítko ON/OFF uvolněte. Následně třikrát stiskněte tlačítko ON/OFF a nechte ho být – jako byste rychle počítali do tří. Pro tuto operaci je důležité, aby probíhala ve správném časovém intervalu. Pokud jste postupovali správně, displej zčerná a po několika sekundách se zařízení dostane do režimu obnovení. Opět se objeví rotující ozubené kolo.

Připojte navigaci k počítači a čekejte, dokud se ozubené kolo otáčí. Jakmile je vaše navigace připojena k počítači, přes program MyTomTom se začne obnovovat TomTom software, což v závislosti na modelu a mapách trvá asi 10 až 30 minut. Průběh obnovy můžete sledovat na obrazovce. Počkejte, dokud se navigace sama po obnově neresetuje.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání