Menu
CHIP Speedtest

Utajení oblíbených aplikací ve Windows

25.06.2013 16:25 | Redakce Chip
Utajení oblíbených aplikací ve Windows
Windows mají implicitně snahu co nejvíce vám ulehčit práci, a proto například do nabídky Start přidávají často spouštěné aplikace. V některých případech je ale takové chování nevhodné.

Například pokud nechcete, aby se na domácím počítači objevovaly pro děti nevhodné hry nebo programy pro úpravu nastavení systému. Naštěstí existuje poměrně jednoduchý trik, jak tomuto chování zabránit. Nejprve klikněte do nabídky »Start« a do vyhledávacího políčka zadejte »regedit«. Poté nalezený program (regedit.exe) spusťte jako správce. V editoru nyní přejděte na klíč »HKEY_CLASSES_ROOTApplications«. V něm najdete řadu dalších klíčů, které nesou stejný název jako EXE nebo DLL soubory v systému. Pro každou aplikaci zde tedy existuje podklíč, například »wirelessnetview.exe« pro oblíbený síťový nástroj. Vyhledejte a označte klíč té aplikace, kterou chcete vyloučit ze seznamu často používaných programů. Nyní postupem »Úpravy | Nový | Řetězcová hodnota« vytvořte položku »NoStartPage«. Hodnotu řetězce zadávat nemusíte. Po restartu počítače Windows takto označenou aplikaci ze seznamu v nabídce Start odstraní.

Budete-li později chtít, aby se aplikace v seznamu zase objevovala, v odpovídajícím klíči odstraňte položku »NoStartPage«.

 

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání