Menu
CHIP Speedtest

Utajovaný dokument o Windows 8

15.06.2011 12:30 | Redakce Chip
Utajovaný dokument o Windows 8
Uniklé dokumenty odhalují: nová Windows nabídnou „App Store“, 3D plochu, tlačítko pro obnovu systému, a dokonce i verzi pro tablet PC.

Zdá se, že se historie opakuje: u Windows Vista Microsoft nezachytil trend netbooků, s Windows 7 se mu nepodařilo prosadit se v oblasti tabletů. Tento neúspěch by měl s Windows 8 (alias LongARM) skončit. Motivace je více než velká: podle průzkumu trhu provedeného firmou Gartner lze očekávat, že netbooky i klasické notebooky budou z větší části nahrazeny právě tablety. Ty jsou již v současnosti plně konkurenceschopné: vypadají elegantně, jsou jednodušší z hlediska ovládání a často nabízí dvojnásobnou životnost baterie. Na těchto zařízeních však na Windows příliš často nenarazíte. Jejich procesory totiž obvykle využívají architekturu ARM, kterou Windows 7 nepodporují. Z toho pro Microsoft vyplývá logický důsledek: pokud se chce s Windows 8 prosadit v oblasti tabletů, musí podporovat platformu ARM.

Podrobnější informace o nejnovějším operačním systému od Microsoftu najdete v Chipu 7, který vychází 24.6. 2011.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání